Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Zasady spadku i awansu znane, ale tylko u kobiet

I liga: Zasady spadku i awansu znane, ale tylko u kobiet

fot. archiwum

Po zamieszaniu w rozgrywkach siatkarskich, spowodowanym nie przyznaniem licencji kilku klubom, PZPS przed kilkoma dniami, w trakcie sezonu, zatwierdził zmiany w zasadach spadków i awansów w poszczególnych ligach. Z wyjątkiem I ligi mężczyzn.

Sytuacja klubów walczących na zapleczu męskiej ekstraklasy pozostanie niejasna jeszcze przez co najmniej kilkanaście dni, do spotkania przedstawicieli klubów z władzami ekstraklasy i zarządem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W pierwszej lidze kobiet tuż przed startem sezonu doszło do zmiany. TPS Rumia nie otrzymała licencji na grę w pierwszej lidze i została wycofana z rozgrywek. Drużynę z Pomorza zastąpił pierwszy zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, który w poprzednim sezonie został zdegradowany do drugiej ligi. Po dwóch kolejkach spotkań pierwszej ligi, w dalszym ciągu nie było wiadomo, na jakich zasadach "uczennice" grać będą w tym sezonie. Przed kilkoma dniami decyzja zapadła. – Drużyna z Sosnowca kończy udział w rozgrywkach po rundzie zasadniczej – informuje Jacek Sęk, przewodniczący wydziału rozgrywek PZPS. – Nie może awansować do ekstraklasy, ani spaść z pierwszej ligi i nie gra w rundzie play-off. Jednocześnie co rok, zarząd będzie decydował, po konsultacjach z odpowiednimi wydziałami, czyli młodzieży i szkolenia, w której lidze występował będzie zespół SMS.

Drużyny zaplecza męskiej ekstraklasy w dalszym ciągu nie wiedzą, o co grają oraz kiedy i w jaki sposób zakończą sezon. To pierwsza od wielu lat sytuacja, aby w trakcie trwającego sezonu, uczestniczące w rozgrywkach drużyny nie wiedziały, o co walczą. Po tak zwanym zamknięciu PlusLigi, awans uzyskany w sportowej rywalizacji jest niemożliwy.Klub, który będzie chciał grać w elicie będzie musiał przede wszystkim dysponować odpowiednio wysokim budżetem oraz spełnić szereg innych wymogów. Obecnie żaden z pierwszoligowców nie jest w stanie spełnić stawianych warunków. W praktyce oznacza to, że wszyscy walczyć będą o… jak najwyższe lokaty, a kilka słabszych klubów o utrzymanie. Pojawiła się nawet propozycja, aby rozgrywki zakończyć po rundzie zasadniczej i nie rozgrywać rundy play-off.

Więcej w serwisie echodnia.eu

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved