Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Olsztyn odpuścił, mecz z Resovią nie będzie powtórzony

AZS Olsztyn odpuścił, mecz z Resovią nie będzie powtórzony

Działacze AZS Olsztyn, mimo, że przekonani są do swojej racji, nie będą żądali powtórzenia meczu z Resovią, w którym sędziowie w trzecim secie pomylili się przy naliczaniu punktów. Wycofując swój protest olsztynianie zamknęli sprawę tego meczu.

Przypomnijmy, ze w meczu 1. kolejki PlusLigi pomiędzy Resovią Rzeszów a AZS Olsztyn doszło do błędu. Na początku trzeciej partii spotkania (przy stanie 5:5), sędziowie zamiast na konto Indykpolu AZS, punkt dopisali drużynie Resovii. – Zdobyliśmy punkt prawidłowo, a arbitrzy zamiast nam dopisać jedno "oczko", dodali je na konto Resovii – komentował zdarzenie Wojciech Winnik, siatkarz Indykpolu AZS. Po rozegraniu kilku kolejnych akcji sędziowie zweryfikowali błąd i dodali punkty obu drużynom. Olsztynianie wnieśli protest, w którym domagali się powtórzenia spotkania.

Władze PLPS dość długo zwlekały z rozpatrzeniem protestu, sprawa trafiła do prawników. Dziś rano władze olsztyńskiego klubu postanowiły wycofać protest i tym samym zakończyć sprawę.

Oświadczenie Zarządu Piłka Siatkowa AZS UWM Olsztyn SA dotyczące meczu Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn.

Po ponownym zapoznaniu się z materiałami dotyczącymi meczu i konsultacjach prawnych uzyskaliśmy pewność, że z powodu błędu w liczeniu punktów w trzecim secie mamy prawo żądać ponownego zorganizowania meczu z zespołem z Rzeszowa.

Nasze ostateczne stanowisko w tej sprawie brzmi następująco. Mając na uwadze dobro i interes PlusLigi, szanując zasady fair play oraz naszych rywali, biorąc pod uwagę napięty terminarz gier Asseco Resovii i przede wszystkim pamiętając o sportowym geście trenera Andrzeja Kowala sprzed czterech sezonów, odstępujemy od żądania ponownego rozegrania meczu pierwszej kolejki.

Wierzymy w naszych siatkarzy i mamy nadzieję, że w meczu w Olsztynie, na uczciwych warunkach, dojdzie do sprawiedliwego rewanżu.