Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Anastasi: To będzie impreza – koszmar

Andrea Anastasi: To będzie impreza – koszmar

fot. archiwum

- Zagramy 11 meczów w 15 dni, a każde spotkanie jest równie ważne. Nie pamiętam, bym kiedyś uczestniczył w trudniejszym turnieju, a w Pucharze Świata brałem udział i jako zawodnik, i jako trener - mówi Andrea Anastasi, selekcjoner reprezentacji Polski.

Trener Andrea Anastasi już myśli o zbliżającym się występie reprezentacji polski na Pucharze Świata. – To będzie impreza – koszmar. Zagramy 11 meczów w 15 dni, a każde spotkanie jest równie ważne. Nie pamiętam, bym kiedyś uczestniczył w trudniejszym turnieju, a w Pucharze Świata brałem udział i jako zawodnik, i jako trener. Tymczasem w Japonii z 12 zespołów przynajmniej 8 ma szansę na sukces i znalezienie się w trójce awansującej do Londynu. My też – mówi włoski szkoleniowiec.

W Japonii zabraknie, podobnie jak i we wcześniejszych turniejach, Mariusza Wlazłego, który zrezygnował z gry w kadrze. – Już pół roku temu mówił mi o tym, ale nie chcę ujawniać szczegółów naszej prywatnej rozmowy. Określił się i postawił sprawę jasno, respektuję to. Jednak przyznam szczerze, że nie wiem, czemu komuś nie zależy na występach pod flagą narodową. Szanuję postanowienie Mariusza, ale go nie rozumiem. Wiem, że prezes związku Mirosław Przedpełski usiłował skłonić Wlazłego do zmiany zdania, ale nic nie wskórał. Usłyszał to samo, co ja – opowiada selekcjoner reprezentacji Polski.

W kadrze pojawią się za to nieobecni na mistrzostwach Europy Paweł Zagumny i Michał Winiarski.Ostatnio byłem w Polsce 5 dni, najbardziej zależało mi właśnie na obejrzeniu w akcji Winiarskiego. Byłem szczęśliwy, że gra, choć przez moment serce mi zamarło, kiedy usłyszałem o jego kontuzji. Na szczęście okazało się, że to tylko mały palec. Michał gra na ważnej pozycji, poza tym na Puchar Świata w Japonii potrzebuję jak najszerszego składu – twierdzi Anastasi w wywiadzie dla Super Expressu. – Dobrze, że Paweł wraca do drużyny narodowej, bo mam problem z Łukaszem Żygadło. On nie gra w wyjściowym składzie Trentino. Powtarzam zawodnikom, że jeśli nie ma ich w szóstkach klubowych, to mają kłopot.cały wywiad Marka Żochowskiego w Super Expressie

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved