Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Władysław Olszowski: Każde „oczko” nam się przyda

Władysław Olszowski: Każde „oczko” nam się przyda

fot. archiwum

Dwa punkty wywieźli z Jaworzna zawodnicy Pekpolu Ostrołęka, wygrywając tam 3:2. - Pekpol grał trudnym serwisem, ciężko było nam cokolwiek przyjąć - analizuje przyczyny porażki swojej drużyny, środkowy MCKiS Energetyk Jaworzno, Władysław Olszowski.

Drugi w tym sezonie pięciosetowy pojedynek rozegrali w sobotę siatkarze MCKiS Energetyk Jaworzno. Po przegranej w Suwałkach 2:3, takim samym rezultatem zakończyło się także starcie z Pekpolem Ostrołęka. – Szkoda, że nie wygraliśmy, że nie wykorzystaliśmy szansy na zwycięstwo. Byliśmy nastawieni na walkę, chcieliśmy wygrać – powiedział po spotkaniu środkowy "Energetycznych", Władysław Olszowski. Co jego zdaniem nie pozwoliło gospodarzom hali przy ul. Grunwaldzkiej sięgnąć po końcowe zwycięstwo? – Popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych, nie skończyliśmy wielu ataków z kontry, było też trochę niedokładnych wystaw – ocenił 20-letni Olszowski.

Wygrana z Jaworznem dała Pekpolowi pierwsze miejsce w tabeli. Rozpędzona ostrołęcka maszyna, w tym sezonie jeszcze się nie zatrzymała. Za siatkarzami Pekpolu trzy mecze ligowe. Wszystkie trzy zakończone wygranymi. – Drużyna z Ostrołęki to bardzo dobra drużyna, bardzo ciężki przeciwnik – przyznał Olszowski.Grali trudnym serwisem, ciężko było nam cokolwiek przyjąć. Dopiero kiedy zwalniali serwis, mogliśmy pograć środkiem. Adaś (Michalski – przypis red.) praktycznie wszystko kończył, ja także sobie radziłem. Niestety, w tie-breaku zabrakło przyjęcia. Parę błędów i skończyło się, jak się skończyło – skwitował niezadowolony z sobotniej porażki zawodnik.

Dobry występ Adama Michalskiego to bez wątpienia jeden z pozytywów w grze "Energetycznych" w spotkaniu z Pekpolem Ostrołęka. Kogo jeszcze wyróżnił Władysław Olszowski? – Z pozytywów wymienić można jeszcze grę Sopla (Damiana Sobczaka – przypis red.) – skomentował środkowy, po chwili wracając jeszcze do tematu drużyny Pekpolu. Zdaniem Olszowskiego Pekpol to pewny kandydat do najlepszej ligowej "czwórki". – Przed sezonem typowaliśmy z chłopakami jakie drużyny mogą być w "czwórce". Wszyscy, bez wyjątku, widzieliśmy w niej Pekpol – zdradził siatkarz.Na koncie MCKiS Energetyk Jaworzno, jak dotąd jest pięć punktów. O kolejne cenne "oczka", zespół trenera Sławomira Gerymskiego walczyć będzie 22 października w Pile. Po porażce z BBTS-em Bielsko-Biała i Stalą Nysa, pilski Joker zrehabilitował się ostatnio pokonując na wyjeździe MKS MOS Interpromex Będzin. Obecnie, pilanie znajdują się na dziesiątej pozycji, z dorobkiem trzech punktów. Mimo, że punktowa sytuacja zespołu z Jaworzna prezentuje się lepiej, Władysław Olszowski liczy się z faktem, że Joker może być groźny. – Będzie to bardzo trudny mecz – powiedział siatkarz. – Każdy zresztą mecz, czy to z Lubinem, czy to z Wandą będzie trudny, taka jest ta liga. Ciężko generalnie o punkty. Każde "oczko" nam się przyda – zakończył

Rozmawiała: Sylwia Kuś

źródło: energetyk.mckis.jaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved