Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Trzy zespoły bez straty seta, cztery bez punktów w II lidze kobiet

Trzy zespoły bez straty seta, cztery bez punktów w II lidze kobiet

Najlepszymi drużynami w II lidze wydają się być Szóstka Biłgoraj, Joker Świecie i Zawisza Sulechów, które nie straciły do tej pory nawet seta. Na przeciwnym biegunie bez punktów są Czarni Słupsk, Pałac II Bydgoszcz, Sobieski Lublin i MOS Wieliczka.

Świetnie radzą sobie w grupie 1 II ligi kobiet siatkarki Jokera Świecie. Podopieczne trenera Andrzeja Nadolnego po trzecim zwycięstwie z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli. Tym razem ofiarą jokera padł poznański Energetyk, który na własnym terenie nie wygrał nawet seta. – Jest ogromny niedosyt, ponieważ nie byłyśmy dziś zespołem zdecydowanie słabszym. Grałyśmy jak równy z równym, nie było widać jakieś różnicy klas obu zespołów – mówiła po tym meczu trener poznanianek, Paulina Sus-Wędzonka. Komplet punktów, chociaż w dopiero dwóch rozegranych meczach, mają również siatkarki Zawiszy Sulechów. W miniony weekend zawodniczki Marka Mierzwińskiego rozgromiły wręcz we własnej hali rezerwy Pałacu Bydgoszcz. – Nie ukrywam, że liczyliśmy, że w tych dwóch meczach zdobędziemy komplet punktów – twierdzi szkoleniowiec Zawiszy i już myśli o kolejnym meczu z Energetykiem. Również w trzech setach zakończył się mecz w Elblągu, w którym Orzeł przegrał 0:3 z Gedanią Gdańsk. Dzięki tej wygranej gdańszczanki wskoczyły na 3. pozycję w tabeli. Najwięcej emocji było jednak w Mogilnie, gdzie Sokół podejmował RSMS Police. Po dwóch wygranych setach gospodynie oddały po zaciętych końcówkach dwie kolejne partie, jednak udało im się wygrać tie-breaka i zapisały na swoim koncie dwa cenne punkty. Pauzowały zespoły Piasta Szczecin i Czarnych Słupsk. Następna kolejka grupy 1 została zaplanowana na środę, ale w tym terminie odbędzie się tylko mecz Pałacu II z Sokolem Mogilno. Mecze w Policach i Szczecinie przełożono na weekend, a Joker z Zawiszą zagra dopiero 30 września.

Największe emocje w meczach 4. kolejki grupy 2 kibice przeżywali w Jaworznie. Miejscowy zespół MCKiS pokonał 3:2 Częstochowiankę, zdobywając pierwsze punkty w tym sezonie. – Mecz był bardzo wyrównany i bardzo zacięty. Szkoda jednak naszych błędów w końcówce piątego seta, bowiem znowu przegraliśmy po walce – podsumował Adam Łyczko, szkoleniowiec Częstochowianki. Na szczycie tabeli wciąż Sokół Katowice, który tym razem pewnie wygrał bez straty seta w opolu z SMS 2LO. O punkt mniej ma spadkowicz z I ligi, AZS Politechnika Śląska Gliwice. Podopieczne trenera Wojciecha Czapli wygrały w sobotę na własnym parkiecie z AS Politechniką Częstochowską 3:0. Wciąż bez zwycięstwa pozostają siatkarki ze Świdnicy. W ostatni weekend MKS uległ 0:3 rezerwom Silesii Volley i z jednym punktem na koncie zamyka ligową tabelę. W ostatnim meczu cenne zwycięstwo w Sosnowcu odniósł UKS Krzanowice. Obecnie trzeci zespół grupy 2 pokonał SMS PZPS II 3:1.

Nie zawodzą faworyci rozgrywek w grupie 3 II ligi kobiet. Już w środę beniaminek AZS LSW Warszawa rozgromił we własnej hali ŁMLKS Łask 3:0, pozwalając przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 44 punktów w meczu. – Nie wychodziło nam po prostu nic. Nie miałyśmy ani odbioru, ani serwisu. To był popis antysiatkówki w naszym wykonaniu – przyznała kapitan ŁMLKS, Monika Stasiak. W sobotę Budowlani Toruń nie dali szans ostrołęckiej Nike, przebijając wyczyn AZS LSW (Nike zdobyło tylko 39 punktów). Oba zespoły prowadza w ligowej tabeli, na fotelu lidera zasiadają torunianki, które mają lepszy bilans małych punktów. Prowadząca dwójkę gonią siatkarki AZS Politechniki Warszawskiej. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego pewnie wygrały u siebie 3:0 z UKS Ozorków. – Ten mecz bardzo dobrze się dla nas układał, od początku do końca kontrolowaliśmy przebieg gry – mówił po meczu trener stołecznego zespołu. Bez straty seta z Lublina wyjechały również siatkarki ŁKS Commercecon. Łodzianki bez problemów pokonały 3:0 Sobieskiego, który z zerowym dorobkiem punktowym zamyka ligową tabelę. – Przyjemnie jest wygrywać 3:0, a dziś byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i skuteczniejszym. Wystrzegaliśmy się też poważniejszych błędów. Teraz jednak musimy już zapomnieć o tym meczu i zacząć przygotowywać się do kolejnego ważnego spotkania z AZS LSW u siebie – mówił tuż po spotkaniu trener łodzianek, Krzysztof Świta. W najbardziej zaciętym spotkaniu w Łęczycy pierwszą wygraną w tym sezonie odniósł AZS AWF Warszawa. Podopieczne trenera Andrzeja Ojrzanowskiego przegrywały już 0:2 i 3:7 w trzecim secie, dały jednak radę odwrócić losy spotkania i je wygrać.

Nie do zatrzymania jak na razie są w rozgrywkach grupy 4 siatkarki Szóstki Biłgoraj. Podopieczne Pawła Wrzeszcza pokonały w sobotę w derbach Lubelszczyzny 3:0 Tomasovię Tomaszów Lubelski i z kompletem punktów bez straty seta zajmują… drugie miejsce w tabeli. Wyprzedza je Bolesław Rzeszów, który ma jednak jedno spotkanie rozegrane więcej. – Nastawialiśmy się na zwycięstwo za trzy punkty i wykonaliśmy nasz plan. Dwa pierwsze sety wygraliśmy zdecydowanie – mówił po meczu szkoleniowiec Szóstki. Rzeszowianki utrzymały pozycję lidera dzięki dwóm punktom zdobytym w meczu z Jedynka Tarnów. Beniaminek prowadził już na boisku lidera 2:0, ostatecznie jednak musiał uznać wyższość gospodyń. Do podziału punktów doszło również w Krakowie, gdzie Wisła uległa 2:3 Karpatom Krosno. Podopieczne Lesława Kędryny po dwóch setach prowadziły i były blisko zwycięstwa w całym meczu, ostatecznie jednak musiały przełknąć gorycz porażki. Pierwsze punkty i pierwsze zwycięstwo zanotowała na swoim koncie Pogoń Proszowice. Siatkarki z Proszowic pokonały 3:1 na własnym terenie Siarkę Tarnobrzeg. Bez punktów na szarym końcu tabeli znajduje się wciąż beniaminek z Wieliczki. Zawodniczki MKS MOS wygrały tylko jednego seta w Myślenicach i z trzech punktów cieszyły się siatkarki Dalinu. W tej kolejce pauzowała Patria Sędziszów Małopolski, a kolejne mecze grupy 4 już w najbliższą środę.