Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Podsumowanie 2. kolejki PlusLigi Kobiet

Podsumowanie 2. kolejki PlusLigi Kobiet

Druga kolejka PlusLigi Kobiet w większości upłynęła pod znakiem zaciętej i emocjonującej walki. Wprawdzie tylko dwa spotkania rozstrzygnęły się w tie-braku, ale w pozostałych meczach również było ciekawie. Jedynie w Bydgoszczy obeszło się bez większych wrażeń.

Już spotkanie otwierające tę rundę przyniosło wiele emocji. Organika Budowlani Łódź po zaciętej, pięciosetowej walce pokonała na wyjeździe drużynę PTPS Piła. W pierwszych dwóch odsłonach na parkiecie dzieliły i rządziły pilanki. Grając niemal perfekcyjną siatkówkę pewnie zwyciężyły w tych partiach do 14 i 11. Jak się okazało, były to miłe złego początki. W trzecim secie łodzianki w końcu przebudziły się. Po emocjonującej końcówce wygrały tę odsłonę, nadal pozostając w grze. Wybite z rytmu gospodynie poległy także w kolejnej partii, zaprzepaszczając tym samym szansę na zdobycie kompletu punktów w tym spotkaniu. Tie-break zakończył się zdecydowanym zwycięstwem łodzianek. MVP spotkania wybrano Karolinę Kosek.

O sensacji można było mówić w Białymstoku, gdzie miejscowy AZS po wyrównanej i również rozstrzygniętej w tie-breaku potyczce pokonał brązowe medalistki z ubiegłego sezonu – ekipę BKS Aluprof Bielsko-Biała. W trzech początkowych setach bielszczanki „goniły" odskakujące im na kilka punktów rywalki. O ile w pierwszej odsłonie ten pościg okazał się nieskuteczny (BKS przegrał do 20), o tyle druga partia wypadła już pomyślniej. W kolejnym secie ponownie lepsze były podopieczne Mariusza Wiktorowicza. Gospodynie dzięki agresywnej grze w polu zagrywki i ataku wyrównały stan rywalizacji, a po niezwykle zaciętym tie-breku to one cieszyły się z wygranej. Najlepszą zawodniczką meczu została Dominika Sieradzan.

Nie bez emocji przebiegała też rywalizacja KPSK Stali Mielec z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą. W secie otwierającym ten pojedynek zawodniczki MKS-u były o klasę lepsze od mielczanek, pokonując je do 13. Jednak kolejne partie przebiegały już pod znakiem zdecydowanie bardziej wyrównanej gry, zespoły toczyły zaciętą walkę. I choć ostatecznie to przyjezdne były górą (dąbrowianki zwyciężyły 3:1), to w każdej chwili losy tego spotkania mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Statuetka dla najbardziej wartościowej siatkarki powędrowała w ręce Charlotte Leys.

W hicie kolejki po przeciwnych stronach siatki stanęły aktualne mistrzynie i wicemistrzynie Polski – ekipa Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna we własnej hali podejmowała drużynę Atomu Trefl Sopot. Chociaż wynik tego nie odzwierciedla (gospodynie wygrały w trzech setach) mecz ten również należał do zaciętych. Wbrew pozorom Muszynianki musiały się sporo napracować, aby móc cieszyć się ze zwycięstwa. MVP spotkania wybrano Debby Stam-Pilon.

Kolejkę zamknęła potyczka KS Pałacu Bydgoszcz z Impelem Gwardią Wrocław. Gospodynie, podobnie jak białostoczanki, sprawiły niemałą niespodziankę pokonując bez straty seta faworyzowane rywalki. O porażce wrocławianek w dużej mierze zdecydowała ich nie najlepsza postawa w przyjęciu oraz licznie popełniane błędy własne. Tytuł najlepszej zawodniczki meczu przyznano Zuzannie Czyżnielewskiej.

Po dwóch turach rozgrywek na czele tabeli PlusLigi Kobiet znajduje się Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Drugą pozycję, dość nieoczekiwanie zajmuje KS Pałac Bydgoszcz. Tuż zanim plasuje się PTPS Piła. Z zerowym dorobkiem punktowym stawkę zamyka ekipa KPSK Stali Mielec.