Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Czy Stali uda się zdobyć pierwsze punkty w lidze?

PlusLiga Kobiet: Czy Stali uda się zdobyć pierwsze punkty w lidze?

fot. archiwum

Mielczanki staną jutro przed szansą na wywalczenie pierwszych punktów w sezonie. Tym razem mierzyć się będą z Impelem Gwardią Wrocław, która po przegranym meczu z Pałacem Bydgoszcz też mają coś do udowodnienia.

Siatkarki z Mielca otwarcia sezonu nie zaliczą do udanych. Ekipa Adama Grabowskiego musiała uznać wyższość faworyzowanego BKS-u, a następnie MKS-u Dąbrowa Górnicza. – Nie chcę nic obiecywać, ale jeśli utrzymamy poziom gry to w końcu gdzieś zdobędziemy punkty – stwierdził po tym ostatnim meczu szkoleniowiec mielczanek. Przed kolejnym pojedynkiem, jego podopieczne popracują zapewne nad atakiem. W poprzednich spotkaniach element ten zdecydowanie szwankował w szeregach mielczanek. W niedzielę najstabilniejszą zawodniczką zespołu wydawała się być Rita Lilom, która do prawie czterdziestoprocentowej skuteczności w ataku dołożyła dobre przyjęcie. Jeśli w następnym spotkaniu otrzyma ona wsparcie bardzo dobrze przyjmującej Agaty Babić oraz Kateriny Kociovej, to obraz gry mielczanek wyglądać może znacznie lepiej niż ostatnio. – Jesteśmy na końcu tabeli, ale mam nadzieję, że już niedługo się odbijemy – zapowiada Adam Grabowski. Zadanie jego podopiecznych nie będzie jednak należało do łatwych, bowiem podrażnione porażką wrocławianki łatwo nie dadzą za wygraną.

Zawiedzione rozstrzygnięciami poprzedniej kolejki wrocławianki będą starały się odrobić stracone z Pałacem punkty. Po bardzo szybkiej wygranej nad Budowlanymi, siatkarki z Dolnego Śląska miały nadzieje na powtórzenie takiego wyniku w Bydgoszczą. Siatkarki znad Brdy wykorzystały jednak kiepskie przyjęcie rywalek i bez straty seta pokonały faworyzowany zespół. – Trudno wytłumaczyć, co się stało. Siatkówka to nie konkurs rzutu dyskiem czy skok o tyczce. Tutaj po drugiej stronie siatki jest przeciwnik i nie wszystko wtedy zależy od nas. W poniedziałek Pałac był zespołem zdecydowanie lepszym, my natomiast zagraliśmy katastrofalnie źle, jeśli chodzi o przyjęcie. A wiadomo, że jeśli ten element szwankuje, to później nie ma ataku – tłumaczył trener Błaszczyk. Jego podopieczne na wtorkowym treningu skupiły się na zlikwidowaniu niedociągnięć z poprzedniego meczu, by jutro zdobyć kolejne punkty w logowej tabeli. Wrocławianki nie ukrywały bowiem przed sezonem, że ich celem jest walka o najwyższe lokaty w PlusLidze Kobiet, a aby ten cel osiągnąć nie mogą pozwolić sobie na kolejne straty punktów z teoretycznie słabszymi rywalami.

Władze klubu z Wrocławia przygotowały niespodziankę dla kibiców. Wszyscy, którzy posiadają bilety z poprzedniego pojedynku z Budowlanymi będą mogli za darmo śledzić z trybun przebieg jutrzejszego spotkania. O tym, czy zgromadzeni w hali Orbita wrocławscy kibice pomogą swoim zawodniczkom odbudować się po ostatniej porażce oraz czy mielczankom uda się przerwać passę porażek przekonamy się jutro późnym wieczorem. Początek spotkania o 18.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved