Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Czy łodzianki zgarną pierwszy komplet punktów?

PlusLiga Kobiet: Czy łodzianki zgarną pierwszy komplet punktów?

fot. archiwum

W Łodzi dojdzie do ciekawie zapowiadającego się pojedynku. Po przeciwnych stronach siatki zobaczymy zespoły, które po dwóch kolejkach tegorocznej PlusLigi Kobiet mają na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Który zespół zapisze kolejne punkty na swoim koncie?

Gospodynie jutrzejszego spotkania nie rozpoczęły dobrze tego sezonu. Mimo bardzo dobrej postawy w turniejach przygotowawczych, zwłaszcza podczas Szamotuły Cup, podopieczne Mauro Massaciego przegrały inauguracyjne spotkanie z drużyną Impelu Gwardii Wrocław w trzech krótkich setach. Wydawało się, że podczas drugiego pojedynku łodzianki czeka powtórka z rozrywki ponieważ przegrały dwie pierwsze partie spotkania z pilankami odpowiednio do 14 i 11. Wówczas nastąpił jednak przełom w grze zespołu i ostatecznie to siatkarki Budowlanych Łódź cieszyły się ze zwycięstwa w meczu 3:2. Zapewne wyjście z tak trudnej sytuacji pozwoli Joannie Mirek i jej koleżankom bardziej uwierzyć we własne możliwości, co prawdopodobnie znajdzie odzwierciedlenie w grze całej drużyny.

Zespół z Łodzi po zajęciu szóstego miejsca w ubiegłorocznym sezonie przeszedł sporą rewolucję. Do zespołu dołączyła między innymi nowa rozgrywająca Ana Grbac, przyjmująca Helene Rousseaux , a także atakująca reprezentacji Polski, Anita Kwiatkowska. Zespół prowadzi również nowy trener Mauro Massaci, który w Polsce zapamiętany został z roli asystenta trenera Marco Bonitty w reprezentacji Polski siatkarek. Siatkarki Budowlanych na pewno potrzebują jeszcze czasu na zgranie, ale gra jaką zaprezentowały w trzech ostatnich partiach w Pile może napawać zarówno całą drużynę jak i kibiców optymizmem przed spotkaniem z zawodniczkami Pałacu Bydgoszcz. Sporym atutem gospodyń jutrzejszego meczu mogą być również kibice, którzy zapewne gorącym dopingiem będą zagrzewać swoje ulubienice do jak najlepszej gry.

Siatkarki znad Brdy również przeszły w tym sezonie sporą rewolucję w składzie. Podobnie jak u rywalek zmiana nastąpiła na stanowisku szkoleniowca, gdzie Piotra Makowskiego zastąpił Rafał Gąsior. Zmiany dotknęły również zespół. Na rozegraniu pojawiła się Magdalena Mazurek, a na przyjęciu pochodząca z Kuby Mayvelis Martinez Adlum. Zawodniczki z Bydgoszczy udanie rozpoczęły tegoroczne rozgrywki. Co prawda przegrały pierwsze spotkanie w Dąbrowie, ale z jednym z faworytek do zdobycia medalu w tym sezonie potrafiły urwać jedno oczko. W spotkaniu drugiej kolejki nie pozostawiły już złudzeń rywalkom i pewnie wygrały w trzech setach z zespołem z Wrocławia, który tydzień wcześniej tak pewnie pokonał jutrzejsze przeciwniczki siatkarek z Kujaw. Podopieczne Rafała Gąsiora to mieszanka rutyny z młodością. Sporą uwagę łodzianki w jutrzejszym spotkaniu muszą zwrócić na Zuzannę Czyżnielewską, która w poniedziałkowym pojedynku otrzymała statuetkę MVP. Również dużym postrachem dla przyjmujących zespołu z Łodzi może być zagrywka bydgoszczanek, która funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie.Zapewne dużo pikanterii jutrzejszemu pojedynkowi doda rywalizacja na środku siatki. W zespole Pałacu Bydgoszcz zagra Julia Szeluchina, która jeszcze w poprzednim sezonie broniła barw drużyny Budowlanych Łódź. Wśród gospodyń na środku siatki zaprezentuje się Katarzyna Mróz, która w tym sezonie opuściła szeregi zespołu….. z Bydgoszczy.

Która z drużyn zapisze na swoim koncie drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie Plus Ligi Kobiet. Czy siatkarki z Bydgoszczy utrzymają wysoką pozycję w tabeli jaką zajmują po dwóch kolejkach? Czy zespół Budowlanych zdobędzie pierwszy komplet punktów w tegorocznych rozgrywkach? Jak zaprezentują się przeciwko swoim byłym zespołom Julia Szeluchina i Katarzyna Mróz? Na te i inne pytania będzie można odpowiedzieć po jutrzejszym pojedynku, który rozpocznie się o godzinie 19 w Hali Sportowej w Łodzi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved