Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Michał Doliński: Jest nam bardzo wygodnie na fotelu lidera

Michał Doliński: Jest nam bardzo wygodnie na fotelu lidera

fot. archiwum

W miniony weekend Morze Bałtyk Szczecin pokonało LO MS Świnoujście. Było to już czwarte zwycięstwo podopiecznych Michała Dolińskiego, a zarazem czwarta porażka zawodników Krzysztofa Dobka. Obie drużyny znajdują się na przeciwnych biegunach tabeli.

Spotkanie pomiędzy szczecinianami, a ekipą znad morza nie stało na najwyższym poziomie. Oba zespoły popełniały sporo błędów, szczególnie w polu serwisowym, emocji również było niewiele, bowiem bardziej doświadczona drużyna Morza Bałtyk wyraźnie dominowała nad młodszymi adeptami siatkówki ze Świnoujścia. – Rywal nie był zbyt wymagający. Cały czas prowadziliśmy, praktycznie nie mieliśmy żadnego zagrożenia ze strony przeciwnika, ale poprzedni rywale byli mocniejsi, a jednak też polegli w Szczecinie – powiedział na łamach Polskiego Radia Szczecin trener szczecińskiego zespołu, Michał Doliński.

– Rywale w środku seta zdobywali kilkupunktową przewagę, przede wszystkim dzięki mocnej zagrywce, a w naszych głowach się troszeczkę zagotowało i nie potrafiliśmy dojść przeciwnika – opowiadał Krzysztof Dobek. Gdybyśmy nie psuli zagrywki, to może zmusilibyśmy do większej ilości błędów drużynę ze Szczecina. W pewnym momencie dałem sygnał zawodnikom, aby grali bardziej kierunkową i mniej ryzykowną zagrywką, ale niestety gorące głowy juniorów nie opanowały emocji – dodawał opiekun zespołu ze Świnoujścia.

Młodzi siatkarze MS LO Świnoujście nie ugrali jeszcze nawet seta w trwającym sezonie. – Cztery porażki 0:3 na pewno zostaną w głowie zawodników – mówi opiekun licealistów. – Widać, że w rozgrywkach konsekwencja i doświadczenie zespołów przeciwnych górują nad naszą drużyną. Nadal będziemy pracować nad mentalnością zawodników i walczyć. Liczymy, że wreszcie sprawimy jakąś niespodziankę. W tamtym sezonie się ograliśmy i liczyłem, że już coś wygramy, jednak musimy nadal czekać na pierwsze zwycięstwo – skomentował trener Dobek.Po czterech kolejkach dość niespodziewanie siatkarze Morza Bałtyk Szczecin zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie II ligi. – Jest nam bardzo wygodnie na fotelu lidera i dopóki będzie to możliwe, nie będziemy chcieli z niego zejść – zakończył Doliński.

 

źródło: inf. własna, Polskie Radio Szczecin

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved