Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Augustyn: Musimy poprawić swoją grę

Artur Augustyn: Musimy poprawić swoją grę

Drużyna Lotosu Trefla Gdańsk przegrała kolejne spotkanie w PlusLidze. - Nie może być takiej sytuacji, że prowadzimy w drugim secie 23:18, aby następnie stracić pięć punktów z rzędu i przegrać całą partię - mówił środkowy bloku Trefla Gdańsk, Artur Augustyn.

Najwięcej problemów ze skończeniem ataków mieli przyjmujący Lotosu Trefla Gdańsk – Matti Hietanen oraz Dmitro Vdovin. Dobrze w ekipie z Trójmiasta funkcjonowało natomiast przyjęcie oraz gra przez środek siatki.

Graliśmy po raz kolejny z zespołem z górnej części tabeli. Nie może być takiej sytuacji, że prowadzimy w drugim secie 23:18, aby następnie stracić pięć punktów z rzędu i przegrać całą partię. Podobna sytuacja miała miejsce w meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, gdzie punkty mieliśmy na wyciągnięcie ręki, natomiast przegraliśmy 1:3. Wczoraj mieliśmy problemy ze skończeniem ataków na skrzydłach, przede wszystkim w końcówkach. Mam nadzieję, że w następnym spotkaniu zagramy znacznie lepiej i pokusimy się o punkty. Na pewno łatwo nie będzie, bo gramy z Resovią Rzeszów – mówi Artur Augustyn.

W najbliższy weekend podopiecznych Grzegorza Rysia czeka kolejne trudne zadanie. Przeciwnikiem Lotosu Trefla Gdańsk będzie Asseco Resovia Rzeszów, która nie tak dawno pokonała PGE Skrę Bełchatów.

Musimy przede wszystkim podejść skoncentrowani do tego spotkania. Jeśli nadal będziemy mieć dobre przyjęcie i poprawimy swoją grę na skrzydłach, to możemy pokusić się o niespodziankę w Rzeszowie. Na pewno łatwo o punkty nie będzie, ale musimy w końcu wykorzystać swój potencjał i wygrać pierwszy mecz w PlusLidze– kończy Augustyn.

źródło: arturaugustyn.ubf.pl