Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Milena Rosner: Takie mecze czasami się zdarzają

Milena Rosner: Takie mecze czasami się zdarzają

fot. archiwum

Uznawane za faworytki meczu 2. kolejki , siatkarki Gwardii Wrocław uległy ekipie Pałacu Bydgoszcz. - Być może taki kubeł zimnej wody jest czasami potrzebny, chociaż nie do końca jestem przekonana czy na niego zasłużyliśmy - mówiła Milena Rosner.

Tydzień temu odniosłyście pewne zwycięstwo u siebie z drużyną Budowlanych Łódź. Chyba przez rozpoczęciem dzisiejszego spotkania nie spodziewałyście się tak gładkiej porażki w trzech setach z siatkarkami z Bydgoszczy?

Milena Rosner: Trudno, takie mecze czasami się zdarzają. Może dobrze, że stało się to teraz niż w późniejszym dużo ważniejszym dla nas momencie. Być może taki kubeł zimnej wody jest czasami potrzebny, chociaż nie do końca jestem przekonana czy na niego zasłużyliśmy ponieważ to dopiero drugie spotkanie. Drużyna z Bydgoszczy zagrała bardzo dobrze zagrywką i można powiedzieć, że rozbroiła nas. Jeżeli nie można poradzić sobie z przyjęciem to później znacznie trudniej jest z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Czułyśmy się zdeprymowane tym elementem i w kolejnych akcjach naprawdę ciężko się gra. Rywalki popełniały mniej błędów i były po prostu w dniu dzisiejszym lepsze.

Patrząc na przebieg meczu można odnieść wrażenie, że to właśnie początki meczów były jednym z powodów porażki ponieważ rywalki szybko wam odskakiwały na kilka punktów przewagi i później trudno było straty odrobić.– Rzeczywiście. Odskakiwały nam na kilka punktów i robiły to skutecznie i mądrze. Prawdopodobnie wykonywały założenia trenera i bardzo dobrze im to wychodziło. W naszej drużynie założenia nie były do końca realizowane. Tak jak już wcześniej wspomniałam przyjęcie zagrywki troszkę nam dzisiaj leżało i to było taką pierwszą, podstawową przyczyną porażki.

Od niedawna jest pani nową siatkarką w drużynie Impelu Gwardii Wrocław. Jak przebiega aklimatyzacja?

– Jestem zadowolona z tej decyzji i cieszę się, że podjęłam akurat taką. Zawodniczki jak i cały sztab szkoleniowy są profesjonalistami. Oprócz tego są bardzo pomocni ponieważ mam dziecko potrzebuje również wsparcia ze strony logistycznej. Uzyskałam bardzo dużo pomocy, więc czuje się bardzo dobrze w nowym klubie

* rozmawiał Szymon Łożyński (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved