Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Małgorzata Glinka: Planuję zakończenie kariery w przyszłym roku

Małgorzata Glinka: Planuję zakończenie kariery w przyszłym roku

fot. archiwum

Małgorzata Glinka wraz z koleżankami z Vakifbanku Stambuł zdobyła srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata. Tureckiemu zespołowi mecz finałowy kompletnie nie wyszedł. - Przepraszam kibiców, którzy spodziewali się więcej - powiedziała polska siatkarka.

W finale KMŚ siatkarki Vakifbanku Stambułu zagrały najsłabszy mecz w całym turnieju. – Nie jesteśmy w jakiejś super dyspozycji jako drużyna. Nikoli jest po operacji i jeszcze nie doszła całkowicie do siebie. Nie lubię się tłumaczyć po przegranym meczu, że to z powodu kontuzji czy innego problemu. Po prostu źle zagrałyśmy i nie ma co się usprawiedliwiać – stwierdziła Małgorzata Glinka-Mogentale.

W finale KMŚ grał polski zespół – Jastrzębski Węgiel. Przy tej okazji polska siatkarka została zapytana o poziom męskiej PlusLigi. – Jestem pod wrażeniem męskiej ligi i naprawdę grają bardzo dobrzy zawodnicy. Nic innego mi nie pozostaje jak bić brawo ludziom, którzy organizują te rozgrywki, sponsorom oraz prezesom, że taki poziom jest, bo polscy kibice tego potrzebują. Oby tak dalej – dodała przyjmująca.

Wydaje mi się, że męska siatkówka jest bardziej efektowna i interesująca dla zwykłych ludzi. Ale żeńska wcale nie jest dużo słabsza. W innych krajach to wygląda gorzej, więc cieszmy się z tego co mamy. Chociaż więcej kibiców mogłoby przychodzić na żeńską siatkówkę, a nie tylko rodziny zawodniczek – zachęca GlinkaTen sezon polska zawodniczka spędzi w Stambule, a w przyszłym roku planuje zakończyć karierę.

źródło: inf. własna, plusligatv.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved