Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Andrzejewski: Powoli puszcza nas trema

Krzysztof Andrzejewski: Powoli puszcza nas trema

fot. archiwum

Nyscy kibice czekali na zwycięstwo stalowców bez straty seta we własnej hali, udało się to w ten weekend. To spotkanie podsumowali trener BBTS-u Przemysław Michalczyk oraz nyski libero - Krzysztof Andrzejewski.

Niepotrzebnie na początku spotkania denerwowaliśmy się. Po nieudanej inauguracji sezonu i zwycięstwie za 3 punkty nad Jokerem, wszystkich powoli puszcza trema i myślę że zaczniemy pokazywać pełnię naszych umiejętności – powiedział Krzysztof Andrzejewski.

Przemysław Michalczyk nie ukrywał, że przyjechał do Nysy po zwycięstwo – Jeśli chodzi o wynik nie mogę być zadowolony. Jednak to Nysa zagrała dojrzalszą siatkówkę, popełniła mniej błędów w decydujących momentach, my niestety słabo przyjmowaliśmy i to się przełożyło na to, że w ataku nie funkcjonowaliśmy, jak zazwyczaj to bywało – twierdzi szkoleniowiec Bielska. Trener Michalczyk ma w swojej drużynie wielu młodych zawodników, którzy reagowali w ataku bardzo żywiołowo – Chłopakom brakło chłodnej głowy, chcieli wszystko skończyć w pierwszej akcji, niestety nadziewali się na blok albo popełniali błędy. Zwłaszcza Ci najmłodsi zawodnicy mieli problem zachować spokój w grze tak jak potrafią – podsumowuje kluczowe akcje Michalczyk. Żywiołowy doping nyskich kibiców również wpłynął na postawę bielszczan. – Trudno zagrać w nyskim kotle na spokojnie i to było widać.

Krzysztof Andrzejewski był niezwykle zadowolony po zwycięstwie, chociaż… – Dzisiaj nie do końca zagraliśmy tak, jakbyśmy tego chcieli. Były błędy, które nie powinny się zdarzyć – błędy w przyjęciu, błędy na zagrywce. Myślę, że jak zachowamy spokój, będziemy pracować na treningach, to gra będzie wyglądać coraz lepiej – ocenia grę stalowców Andrzejewski. Mimo błędów w polu serwisowym opłaciło się mocno zagrywać na własnej hali. – Gdzie mamy ryzykować zagrywką jak nie u siebie na sali, gdzie czujemy się pewnie – dodaje nyski libero. Krzysztof zdaje sobie sprawę, że w Nysie głód siatkarskich zwycięstw jak i oczekiwania od zawodników którzy przyszli z PlusLigi są ogromne. 

źródło: azsnysa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved