Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czwarte zwycięstwo Avii Świdnik

II liga M: Czwarte zwycięstwo Avii Świdnik

Siatkarze Avii Świdnik odnieśli czwarte, kolejne zwycięstwo w obecnym sezonie. Przed własną publicznością gracze Mariusza Kowalskiego pokonali STS Skarżysko Kamienna 3:0 i z kompletem punktów zajmują fotel lidera grupy 4 II ligi mężczyzn.

Pierwszy set sobotniego meczu rozpoczął się od przewagi gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 6:1. Głównie za sprawą dobrej zagrywki Rafała Gosika, który zdołał posłać dwa asy serwisowe. Później jednak świdniczanie nie ustrzegli się błędów. Jakub Guz zaatakował w aut, tak samo jak Wojciech Pawłowski, a ponadto goście postawili dwa skuteczne bloki. Na tablicy świetlnej pojawił się wynik 7:7. Wyrównana gra trwała niemal do samego końca pierwszej partii. Dopiero przy stanie 23:22 Krystian Lisowski pomylił się, a następnie skutecznie ze skrzydła zaatakował Pawłowski. Set otwarcia zakończył się wygraną zawodników Mariusza Kowalskiego do 23.

Drugi set łudząco przypominał pierwszą partią z tą różnicą, że gospodarze tym razem odpalili nieco wcześniej, bo już przy stanie 20:20. Wówczas Michał Baranowski skutecznie zaatakował ze środka, a następnie punkty zdobyli Jakub Guz i Rafał Gosik. W wygraniu drugiego seta pomogli także gospodarze, którzy w końcówce nie potrafi skończyć dwóch ataków. Avia ostatecznie wygrała do 21.

Trzecia partia przebiegała już pod dyktando zawodników Avii, którzy z każdą akcją systematycznie powiększali prowadzenie. Świdniczanie kolejno prowadzili 10:4, 14:7 i 20:11. Trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 25:12. – Nie zagraliśmy niczego specjalnego w pierwszych dwóch partiach, dlatego mecz był wyrównany. W trzecim secie pokazaliśmy to co powinniśmy grać od początku – podsumował mecz Piotr Milewski, kapitan gospodarzy.

Avia Świdnik – STS Skarżysko-Kamienna 3:0
(25:23, 25:21, 25:12)

Avia: Milewski, Gosik, Guz, Pawłowski, Baranowski, Kaźmierski, Rarak (libero) oraz Jaszczuk
STS: Brojek, Akala, Lisowski, Pilarczyk, Staniewski, Czekaj, Nieboj (libero) oraz Michał Szumielewicz, Kurzdym i Marcin Szumielewicz