Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni zgodnie z planem

II liga M: Czarni zgodnie z planem

Pojedynek pomiędzy Czarnymi Radom a uczelnianym zespołem Uniwersytetu Warszawskiego zakończył się zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami. Miejscowi zwyciężyli 3:1 i nadal pozostają niepokonani w rozgrywkach grupy trzeciej II ligi.

Przed pierwszym gwizdkiem odbyła się miła uroczystość, związana z obchodami 90-lecia istnienia Wojskowego Klubu Sportowego "Czarni". Prezes Radomskiego Centrum Siatkarskiego Janusz Stańczuk wręczył pamiątkowy upominek Edwardowi Skorkowi, byłemu trenerowi radomskiego klubu, a obecnie szkoleniowcowi Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwsze wyraźne prowadzenie w meczu (10:6) Czarni uzyskali po dwóch asach serwisowych z rzędu, które rywalom zaproponował kapitan radomian Robert Prygiel. Problemy z przyjęciem zagrywki ekipy ze stolicy spowodowały, że miejscowi ze spokojem powiększali swoją przewagę. Pierwszego seta zakończył atakiem z tzw. krótkiej Krzysztof Staniec. W kolejnej partii gospodarze zbyt mocno się rozluźnili, popełniali błędy, po których akademicy doprowadzili do remisu. Na szczęście później to Czarni nadawali ton rywalizacji. Wygrane w setach do 12 i 15 świadczą o niezłej postawie siatkarzy z grodu nad Mleczną. Jak na kapitana przystało, wiele ataków kończył Prygiel. Natomiast wygraną w czterech setach miejscowi przypieczętowali efektownym podwójnym blokiem Marcina Kocika i Wiktora Skwarka.

Nie oszukujmy się. Przeciwnik był od nas o wiele słabszy, a jak wiadomo takie mecze gra się czasami trudno. I dzisiaj chłopaki zagrali na stojąco. Gratuluję postawy rywalowi. Oni nie mieli presji, mogli bawić się na boisku i to robili – skomentował Wojciech Stępień, trener Czarnych.

Mój zespół jest wyjątkowy. Chłopcy grają amatorsko, trenujemy trzy razy w tygodniu, czasami mniej. Nigdy nie wiemy czy spotkamy się w pełnym składzie czy nie, bo część pracuje, a inna się uczy. Występy w drugiej lidze są dla nich głównie dodatkiem do codziennego życia, sprawia im to dużą radość. Ja staram się przekazać niezbędne uwagi. Co do Czarnych, chyba zbyt luźno potraktowali te zawody – wyjaśnił Edward Skorek, szkoleniowiec warszawskich akademików.