Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Horror w Jaworznie. Pierwsze ligowe zwycięstwo MCKiS

II liga K: Horror w Jaworznie. Pierwsze ligowe zwycięstwo MCKiS

Siatkarki drugoligowego MCKiS Jaworzno wygrały przed własną publicznością z Częstochowianką Częstochowa 3:2 i opuściły ostatnie miejsce w grupie 2. Dla siatkarek spod Jasnej Góry był to już trzeci pięciosetowy pojedynek w tym sezonie.

Mecz z MCKiS obfitował w zaskakujące zwroty akcji, a dwie ostatnie partie zakończyły się po emocjonującej grze na przewagi. Przyjezdne, podobnie jak przed tygodniem, musiały się zadowolić tylko jednym punktem. Częstochowianki tylko w drugiej kolejce uniknęły tie-breaku, wygrywając 3:0 w Sosnowcu z SMS PZPS II.

Pojedynek w ramach czwartej kolejki rozpoczął się od ostrej wymiany ognia z obu stron. Premierową odsłonę nieco lepiej rozpoczęły gospodynie, wychodząc na prowadzenie 8:7, jednak w dalszej w fazie seta to siatkarki spod Jasnej Góry przejęły inicjatywę (16:15) i w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zwyciężając 25:23.

Bliźniaczo podobnie wyglądała druga partia. Jaworznianki znów zaczęły z wysokiego C, dzięki czemu wyszły na dwupunktową przewagę (8:6). Podopieczne Mariusza Łozińskiego wyciągnęły jednak wnioski z poprzedniego seta i nie pozwoliły się dogonić przyjezdnym. W efekcie przewaga MCKiS wzrosła do czterech oczek (16:12). Kiedy wydawało się, że losy seta już się rozstrzygnęły, częstochowianki odrobiły straty i zbliżyły się do gospodyń na jedno oczko (21:20). Końcówka należała jednak do jaworznianek, które pewnie wygrały 25:21.

Trzecia odsłona to niemal kopia drugiego seta. Rozpędzone gospodynie od pierwszego gwizdka sędziego narzuciły rywalkom swój styl gry i szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie (8:5), dzięki czemu mogły sobie pozwolić na spokojne kontrolowanie gry. Przy stanie 16:13 środkowa Częstochowianki Oliwia Migdoń została potężnie trafiona piłką w głowę. Sytuacja była na tyle poważna, że zawodniczka musiała opuścić boisko, a w jej miejsce weszła Agata Kmiecik. Ta sytuacja wybiła przyjezdne z rytmu. Miejscowe natomiast skorzystały z okazji i szybko powiększyły przewagę do sześciu punktów (23:17), którą w końcówce jeszcze powiększyły.

Siatkarki spod Jasnej Góry przebudziły się dopiero w czwartej odsłonie. Wyrównana walka punkt za punkt trwała od pierwszej piłki i o losach partii musiała zadecydować końcówka. Kiedy częstochowianki wyszły na prowadzenie 22:20, wydawało się, że tie-break jest tylko kwestią czasu. Miejscowe jednak obroniły się i na tablicy wyników pojawił się rezultat 24:24. Więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które po emocjonującej grze na przewagi zwyciężyły 28:26.

Piąta partia niczym nie różniła się od poprzednich odsłon. Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny walczyły ofiarnie o każdą piłkę (4:4). Przy zmianie stron czteropunktową przewagę miały siatkarki MCKiS (8:4). Adam Łyczko zareagował błyskawicznie i postanowił zmienić przyjmującą Aleksandrę Szymczak, wprowadzając w jej miejsce Angelikę Mroczek. Sytuacja zmieniła się niczym w kalejdoskopie, bowiem częstochowianki odrobiły straty i na tablicy wyników pojawił się rezultat 13:13. W końcówce przyjezdnym zabrakło jednak chłodnej głowy. Siatkarki spod Jasnej Góry zepsuły dwa ataki i zwycięstwo MCKiS stało się faktem.

Mecz był bardzo wyrównany i bardzo zacięty. Spotkanie w Jaworznie oglądało bardzo wielu kibiców i uważam, że byli oni usatysfakcjonowani, bowiem pojedynek naprawdę mógł się podobać. Szkoda jednak naszych błędów w końcówce piątego seta, bowiem znowu przegraliśmy po walce – podsumował Adam Łyczko, szkoleniowiec Częstochowianki.

MCKiS Jaworzno – AJD Częstochowianka Częstochowa 3:2
(23:25, 25:21, 25:18, 26:28, 19:17)

Składy drużyn:
Jaworzno: Patryarcha, Ficek, Trebert, Stolarczyk, Świerkot, Borończyk, Samul (libero) oraz Skalska, Lipka, Kuryło i Zawiślak, Sochacka
Częstochowianka: Siuda, Kwasowska, Świech, Migoń, Szymczak, Piątek, Kurek (libero) oraz Mroczek, Kmiecik i Loch