Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Dąbrowianki wywiozły trzy punkty z Mielca

PlusLiga Kobiet: Dąbrowianki wywiozły trzy punkty z Mielca

Zawodniczki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza po łatwym zwycięstwie w pierwszej partii, w kolejnych stoczyły zaciętą walkę z siatkarkami Stali Mielec. Ostatecznie jednak pokonały rywalki w czterech setach i wywiozły z Mielca cenne trzy oczka.

W okresie przygotowawczym Tauron MKS Dąbrowa Górnicza rozegrał ze Stalą Mielec dwa pojedynki towarzyskie, które zdecydowanie wygrał. Także dla dąbrowianek inauguracja PlusLigi Kobiet wypadła bardziej okazale. Podopieczne trenera Waldemara Kawki rozpoczęły ligę zwycięstwem 3:2 przed własną publicznością, a mielczanki uległy w Bielsku-Białej 1:3. Nic zatem dziwnego, że stawiana w gronie pretendentów do medalu, drużyna z Dąbrowy Górniczej pojechała do Mielca jako faworyt.

Już od początku pierwszego seta, dąbrowianki prezentowały się lepiej na parkiecie w Mielcu. Gospodynie często myliły się w ataku i na pierwszej przerwie technicznej traciły do rywalek cztery oczka (4:8). Dąbrowianki z biegiem czasu potwierdzały, że ich siłą jest zespołowość, kiedy po wzorowym rozegraniu Dirickx, w ataku brylowały raz po raz Żebrowska czy Skowrońska (10:16). Końcówka seta to popis blokujących siatkarek z Dąbrowy Górniczej, które wygrały pierwszą partię do 13. Drugi set to odmienny obraz gry mielczanek, które zawzięcie walczyły o każdą piłkę, a błędy popełniane przez dąbrowianki sprawiły, że Stal osiągnęła cztery punkty przewagi (12:9) i z taką samą zaliczką zawodniczki z Mielca schodziły na przerwę techniczną (16:12). Od tego momentu, m.in. po świetnych atakach Zaroślińskiej oraz grze obronnej Strasz, Tauron doprowadził do remisu 19:19. W końcówce głównymi bohaterkami meczu były Żebrowska, Skowrońska oraz Leys, po atakach których siatkarki z Zagłębia Dąbrowskiego wygrały drugą odsłonę meczu 26:24.

Również w trzecim secie Żebrowska potwierdziła swoją świetną dyspozycję w ataku, a zagłębianki mogły cieszyć się wysokim prowadzeniem 8:4 na pierwszej przerwie technicznej. Za chwilę był już remis 9:9, ale podopieczne Waldemara Kawki nie dały za wygraną i dzięki dobrej grze w bloku odzyskały przewagę (12:16). Zawodniczki Stali nie zamierzały jednak jeszcze kończyć tego pojedynku. Błędy Tauronu oraz świetna gra w ataku Babicz pozwoliły gospodyniom wyjść na prowadzenie (19:18). Nawet podwójna zmiana Waldemara Kawki (na boisku pojawiły się Śliwa i Zaroślińska) nie pomogła już odzyskać przewagi dąbrowiankom w końcówce seta (25:22). Do zagrywających należał początek czwartego seta. Przyjezdne zdobyły pierwszy punkt po asie serwisowym Dirickx, a za chwilę mielczanki wyszły na prowadzenie 2:1 za sprawą punktowej zagrywki Pyci. Błędy siatkarek z Zagłębia Dąbrowskiego pozwoliły rywalkom wyjść na prowadzenie (8:4), które jednak dzięki dobrej grze w bloku Leys i Plchotovej oraz asowej zagrywce Śliwy zmniejszyły do dwóch punktów (16:14). Końcówka seta to potężna dawka emocji. Najpierw popis dała reprezentantka Czech Ivana Plchotova, która świetnym atakiem ze środka rozradowała niewielką grupę kibiców z Dąbrowy Górniczej, a za chwilę rozmontowała blok rywalek i na tablicy widniał wynik 20:22. Mecz zakończyła Aleksandra Liniarska skutecznie blokując atak miejscowych. Dąbrowianki wygrały czwartego seta 25:23 i cały mecz 3:1.

MVP: Charlotte Leys

KPSK Stal Mielec – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(13:25, 24:26, 25:22, 23:25)

Stal: Pycia (5), Szymańska (4), Kociova (14), Babicz (10), Liliom (20), Kandora (11), Wojtowicz (libero) oraz Wilczyńska, Sadowska i Pykosz
MKS: Leys (16), Liniarska (9), Dirickx (6), Żebrowska (18), Skowrońska (11), Plchotova (9), Strasz (libero) oraz Ściurka (3), Zaroślińska (5) i Śliwa (2)