Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: TS Volley Rybnik pokonał SMS

II liga M: TS Volley Rybnik pokonał SMS

Na zakończenie 4. kolejki II ligi w grupie 2, siatkarze z TS Volley Rybnik pokonali wychowanków z SMS Spała II w czterech setach. Po tym spotkaniu TS Volley Rybnik zajmuje 2 miejsce w grupie 2 (9 ptk) zaraz za SMS Spała I (10ptk).

Obie drużyny spotkały się w Rybniku aby powiększyć swój dorobek punktowy i podnieść swoją pozycję w tabeli ligowej. Sztuka ta udała się to rybniczanom, którzy zebrali całą pulę. Mecz zaczął się zgodnie z planem rybnickich siatkarzy. Taktyka przygotowana na rywali działała dobrze, a zawodnicy wykonywali swoje zadania zgonie ze wcześniej przygotowanymi wskazówkami. Pierwszy set skończył się z wynikiem 25:18 dla podopiecznych Włodzimierza Madeja. Siatkarze ze Spały za wszelką cenę chcieli wygrać kolejną odsłonę meczu, co przypłacili porażką do 11! Znakomicie na siatce spisywali się Arkadiusz Terlecki i Tomasz Warda. Siatkarze mieli wysoki procent przyjęcia w tym secie głównie przez Kamila Łyczko, który znakomicie spisywał się na swojej pozycji. W efekcie rozgrywający gospodarzy, Łukasz Lip mógł ustawiać grę, dzięki której wygrali seta drugiego.

Set trzeci zaskoczył niejednego widza tego widowiska. Zawodnicy ze Spały po piorunującej porażce w poprzednim secie wzięli się mocno na siebie i gra zupełnie inną siatkówkę. Grali dobrze w obronie i w ataku co skutkowało punktami na ich korzyść. Końcówka trzeciej odsłony była dość nerwowa dla obu drużyn, walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie tę partię wygrała drużyna SMS Spała II (25:23). – W każdy zespół, który wygrywa 2:0 zwłaszcza po wygranej seta do 11, wdziera się trochę rozluźnienia. Przeciwnicy byli zmotywowani i wykorzystali to w secie trzecim. – komentował zawodnik rybnickiej drużyny. Set czwarty rozegrany pod dyktando rybniczan, mimo dużej walki na boisko wychowankom Spały nie udało się doprowadzić do tie-breaka i przegrali cały mecz 3:1.

Na pytanie o grę zespołu i roli Arkadiusza Terleckiego w drużynie, Karol Graff (rozgrywający) odpowiadał: – Jako zespół zaprezentowaliśmy się dobrze, a to nad czym musimy jeszcze popracować dowiemy się na najbliższym treningu. Natomiast Arek na pewno wnosi trochę spokoju do gry. Jest to zawodnik ograny z dużym bagażem doświadczeń, jego obecność na boisku dobrze wpływa na grę i atmosferę w drużynie.

TS Volley Rybnik – SMS Spała II 3:1
(25:18, 25:11, 23:25, 25:21)