Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Camper wygrał i został liderem

II liga M: Camper wygrał i został liderem

Celem wyszkowskich siatkarzy w spotkaniu z ekipą z Hajnówki było zwycięstwo 3:0 i objęcie fotela lidera grupy trzeciej II ligi. Plan udało się zrealizować w stu procentach. Jednak wynik spotkania nie odzwierciedla walki jaka toczyła się na boisku.

Bez wątpienia mecz pomiędzy Camperem a Pronarem był hitem kolejki w gr. 3 drugiej ligi. Na ,,stare śmieci” wrócili siatkarze którzy jeszcze w poprzednim sezonie bronili barw Campera. Mowa tu o Danielu Saczko i Danielu Lencu. Obydwaj siatkarze mieli w tym meczu coś do udowodnienia.

Pierwszy set był istnym siatkarskim maratonem. Od początku odsłony trwała walka punkt za punkt. Jednak po atakach Pawła Kaczorowskiego gospodarze objęli nieznaczne prowadzenie 10:8. Przyjezdni natychmiast zabrali się do odrabiania strat i po asie serwisowym Bartosza Zrajkowskiego było 10:10. Wymiana ciosów trwała do stanu po 21, w następnych akcjach to Camper okazał się górą. Blokiem powstrzymany został Daniel Saczko, było 21:19 dla Campera. Kiedy Paweł Kaczorowski posłał asa miejscowi prowadzili 23:21 i wydawało się, że pierwsza odsłona padnie ich łupem. Dobra zagrywka Bartłomieja Kuźnika przyczyniła się do ponownego remisu 24:24. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, siatkarze wznosili się na wyżyny swoich umiejętności. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, a to na drugą stronę. Dopiero kiedy dwukrotnie zablokowany został Sebastian Wójcik z sukcesu mogli się cieszyć gospodarze. Partia ta zakończyła się wynikiem 34:32 dla Campera.

Scenariusz z poprzedniego seta powtórzył się w drugiej partii. Pronar osłabiony brakiem na parkiecie kontuzjowanego Mariusza Pruskiego dzielnie stawiał opór gospodarzom. Camper uzyskał przewagę. Przy stanie 11:7 dla miejscowych, zagrywką zapunktował Maciej Alancewicz. Chwilę później znów mieliśmy remis po 12 i o czas poprosił Piotr Szulc. Końcówka seta była niemal kopią poprzedniej, po raz kolejny dwa dobre bloki Campera dały im zwycięstwo 30:28.

Po dwóch takich setach z gości wyraźnie uszło powietrze. Podopieczni Piotra Szulca byli na fali i z animuszem rozpoczęli trzecią odsłonę. Po udanych akcjach Macieja Alancewicza wyszkowianie prowadzili 5:2. Trener Paweł Blomberga próbował ratować się zmianami. Po dwóch asach Łukasza Kaczorowskiego Camper prowadził już 10:2. Wtedy trener Piotr Szulc dał szansę zmiennikom. Dobrze do gry wprowadził się Przemysła Gniewek, który swoimi atakami wybił z głowy grę siatkarzom z Hajnówki. Popularne ,,traktory” bez walki oddały seta. 25:13 dla graczy z Wyszkowa.

Wyniki dwóch pierwszych setów pokazały, że zwycięstwo zespołowi z Wyszkowa nie przyszło wcale łatwo. Hajnowianie dzielnie walczyli przez dwie partię, zabrakło im woli walki na jeszcze jednego seta. Camper dzięki korzystnemu bilansowi setów objął prowadzenie w swojej grupie. Teraz wyszkowianie zagrają w Warszawie z tamtejszym AZS UW. Pronar będzie podejmował inną drużynę z Warszawy czyli MOS Wola.

Camper Wyszków – Pronar Parkiet Hajnówka 3:0
(34:32, 30:28, 25:13)

Camper: Sędek, Główczyński, Świerżewski, Alancewicz. P.Kaczorowski, Ł.Kaczorowski, Knasiecki (libero) oraz Walendzik, Gniewek, Zalewski, Obrębski (libero)
Pronar: Zrajkowski, Kuźnik, Narowski, Saczko, Wójcik, Lenc, Kulis (libero) oraz Skiepko, Sikorski