Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zdecydowane zwycięstwo Zawiszy

II liga K: Zdecydowane zwycięstwo Zawiszy

Zawisza rozegrał drugie spotkanie w obecnym sezonie ligowym. W czwartej kolejce rozgrywek drugoligowych zespół ten pokonał rezerwy Pałacu Bydgoszcz w trzech krótkich setach. Tym samym podopieczne Marka Mierzwińskiego odniosły drugie zwycięstwo w sezonie.

Pierwsza odsłona tego spotkania rozpoczęła się od udanych ataków Marty Szymon, która szybko wyprowadziła swój zespół na dwupunktowe prowadzenie. Dobra postawa w polu serwisowym Katarzyny Lubery sprawiła, że Zawisza odskoczył przeciwniczkom na sześć oczek. Przyjezdne miały problem z pozytywnym przyjęciem jak również nieporadnie działały w obronie. Trener Maciej Kromrych reagował na poczynania swoich podopiecznych na boisku prosząc o czas czy dokonując zmian w składzie. Nie przyniosło to żadnego skutku. Zawisza z każdą akcją budował swoją grę. Ze środka punktowała Anna Gwiżdż, zaś ze skrzydeł efektownymi atakami popisywały się Marta Szymon i Olga Butt-Hussaim. W zespole gości raz po raz skutecznie atakowała ze skrzydła Paula Mrówczyńska. Set zakończył atak Anny Gwiżdż z środka.

Drugi set rozpoczął się od punktowych zagrań podopiecznych Macieja Kromrycha. Z prawego skrzydła skutecznie atakowała Ewelina Frąszczak. Lubuski zespół zaczął popełniać coraz więcej własnych błędów, które sprawiły, że Pałac wyszedł na czteropunktowe prowadzenie. Nie na długo jednak, bo efektowne zbicia Marty Szymon i Olgi Butt-Hussaim pozwoliły odrobić Zawiszy straty i wyjść na prowadzenie. W polu serwisowym szalała Małgorzata Wojdyło, której zagrywka sprawiała wiele problemów bydgoszczankom. Zawiszanki wypracowały sobie pięciopunktową przewagę, której nie oddały do końca seta i pewnie zwyciężyły go do 18.

Trzecia i zarazem ostatnia partia tego pojedynku była dość jednostronnym widowiskiem. Podopieczne Marka Mierzwińskiego górowały nad rywalkami niemal w każdym siatkarskim elemencie. Po raz kolejny skutecznymi atakami ze skrzydła straszyła rywalki Marta Szymon, która także swoim serwisem przyczyniła się do znaczącej przewagi Zawiszy. Przyjezdne nie radziły sobie z przyjęciem, atakiem czy też z obroną. W końcówce swoimi znakomitymi atakami po raz kolejny popisywała się Olga Butt-Hussaim, która była dziś zdecydowanie wyróżniającą się postacią w zespole gospodyń. Zawisza Sulechów zwyciężył seta do 11 i cały mecz 3:0.

Zawisza Sulechów – Pałac II Bydgoszcz 3:0
(25:14, 25:18, 25:11)

Zawisza: Wodrowska, Butt-Hussaim, Gwiżdż, Lubera, Szymon, Wojdyło, Chodorowska (libero) oraz Owczynnikowa, Kotarska, Chojnacka i Dołżańska (libero)
Pałac: Kopaczewska, Ciesiulewicz, Owusu, Frąszczak, Mrówczyńska, Szostak, Tomecka (libero) oraz Kuczko, Potempa, Szambelan, Torbusińska i Walczak