Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięstwo i pierwsze ligowe punkty beniaminka z Krakowa

I liga M: Zwycięstwo i pierwsze ligowe punkty beniaminka z Krakowa

Siatkarze KA Wanda Instal Kraków 3:1 pokonali KPS Jadar Siedlce w meczu 3. kolejki I ligi mężczyzn. Dla podopiecznych Grzegorza Silczuka mecz z rywalami z Siedlec był pierwszym ligowym zwycięstwem, po wywalczeniu awansu do zaplecza ekstraklasy.

Od udanego ataku z prawego skrzydła rozpoczął Krzysztof Ferek, dając prowadzenie swojej drużynie (1:0). Już w kolejnej akcji krakowianie mieli w górze piłkę umożliwiającą zwiększenie przewagi, jednak błąd dotknięcia siatki przy ataku popełnił Mischka (1:1). Kolejne efektywne zagrania w ataku podopiecznych Grzegorza Silczuka oraz mnożące się błędy własne atakujących gości wyprowadziły krakowian na kilkupunktowe prowadzenie (6:2). Dystans punktowy nie utrzymał się długo, po czasie, o który poprosił trener Maciej Nowak siatkarze gości doprowadzili do stanu 8:6. A po asie serwisowym Zbierskiego różnica zmniejszyła się i było już 8:7. Od tego momentu toczyła się wyrównana rywalizacja z grą punkt za punkt, na tablicy wyników kolejno widniały rezultaty 11:11, 13:13. Początki zmiany obrazu gry, przemawiające na korzyść siatkarzy z Krakowa, dały dwa skuteczne ataki Soroki z lewego skrzydła (15:13). Gospodarze nie utrzymali jednak koncentracji, co przy dobrej grze obronnej KPS-u przyniosło kolejny remis – po efektownym zagraniu Mateusza Jasińskiego z drugiej linii było już 15:15. Decydujące akcje seta to dobra gra w bloku przyjezdnych: najpierw powstrzymany w ten sposób został Ferek, a następnie na lewym skrzydle Soroka (21:25).

Odsłonę drugą od silnego uderzenia w ataku rozpoczęli podopieczni Grzegorza Silczuka, dość szybko wypracowując kilka ‘oczek’ prowadzenia (5:2). Siedlczanie podejmowali kolejne próby zniwelowania dystansu, jednak nawet pojedynczy blok na Ferku i ataki Jasińskiego na lewym skrzydle nie wpłynęły znacznie na zmianę rezultatu tej partii. Krakowianie utrzymywali czteropunktowe prowadzenie, zwiększając swoją przewagę po asie serwisowym Misch ki (13:8). Był to początek dobrej gry gospodarzy, którzy bezlitośnie punktowali swoich rywali, a mnożące się błędy własne podopiecznych trenera Nowaka przeplatały kolejne efektowne zagrania beniaminka I ligi (20:10). Końcowe akcje seta to obok skutecznych zagrań w ataku Soroki i Domonika punktowe bloki zespołu z Krakowa. Seta atakiem z lewego skrzydła zakończył Bartosz Mischke, wyrównując stan rywalizacji na 1:1 (25:13).

W partii trzeciej siatkarze gości wrócili do swojej gry, ponownie dotrzymując kroku podopiecznym trenera Silczuka. Efektywne zagrania w ataku przeplatały kolejne błędy popełniane w polu serwisowym. W pierwszej części seta żadna z ekip nie była w stanie wypracować znacznej przewagi. Przy toczącej się wymianie punkt za punkt minimalnie lepsi byli gospodarze (14:13). Kontrataki wykorzystywane przez atakujących KPS-u dały siatkarzom trenera Nowaka minimalną przewagę (17:15). Był to jednak ostatni wynik wskazujący, że to właśnie siedlczanie są bliżsi wywiezienia z Krakowa cennych ‘oczek’ w klasyfikacji tabeli zaplecza siatkarskiej ekstraklasy. Ostatnie akcje partii to powrót do gry krakowian, którzy po wyrównanej walce zwyciężyli 25:23, po efektywnym zagraniu Soroki z lewego skrzydła.

Set czwarty to pewna droga siatkarzy Wandy do pierwszej wygranej na I-ligowych parkietach. Kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 10:5 dla ekipy trenera Silczuka po stronie gości niewiele wskazywało na przedłużenie meczu. Jednak kolejne błędy w ataku i bloki na Mischce i Ferku zniwelowały różnicę punktową (13:11). Tym razem krakowianie nie powtórzyli błędu z partii pierwszej, utrzymując koncentrację i punktowymi zagraniami kończąc kolejne ataki i powstrzymując rywali na siatce. Mariusz Syguła kolejne piłki posyłał na środek, gdzie kolejne ataki dając cenne ‘oczka’ swojej drużynie, kończył Damian Domonik (21:15). Na tym etapie partii pewne już było, że gospodarze nie pozwolą odebrać sobie wygranej, seta skutecznym atakiem zakończył Mischke (25:17), Wanda Kraków pokonała KPS Jadar Siedlce 3:1 zapisując na swoim koncie pierwsze ligowe punkty.

KA Wanda Instal Kraków – KPS Jadar Siedlce 3:1
(21:25, 25:13, 25:23, 25:17)

Wanda Kraków: Blachura, Syguła, Mischke, Domonik, Soroka, Ferek, Mrozowski (libero) oraz Tepling, Łukasik i Dzierwa
Jadar Siedlce : Ranecki, Chwastyniak, Kowalczyk, Bucki, Zbierski, Jasiński, Kowal (libero) oraz Obuchowicz i Walczykowski