Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk Suwałki lepszy od MKS Cuprum Mundo Lubin

I liga M: Ślepsk Suwałki lepszy od MKS Cuprum Mundo Lubin

Mimo znakomitego początku, siatkarzom MKS Cuprum Mundo Lubin nie udało się pokonać na własnym parkiecie Ślepska Suwałki. Lubinianie przegrali 1:3 i po raz pierwszy w tym sezonie ligowym nie zdobyli nawet punktu.

Spotkanie Cuprumu ze Śląskiem miało dwa oblicza. Do połowy drugiego seta miedziowi niepodzielnie rządzili na boisku, głównie dzięki odrzucającej od siatki zagrywce i skutecznej grze w kontrze. Pierwsza partia padła ich łupem i zakończyli ją wynikiem 25:21.

Początek drugiego seta również był obiecujący dla gospodarzy. Prowadzili już 14:11, gdy przeciwnicy zaatakowali w aut, lecz sędzia zauważył dotknięcie siatki przez blok i przyznał punkt ekipie z Suwałk. W kolejnych akcjach przewaga lubinian zaczęła gwałtownie topnieć, a w ich poczynania wdarła się niepewność. Miejscowi zaczęli seriami psuć zagrywki, co było wodą na młyn dla coraz lepiej grających zawodników Ślepska, którzy zwyciężyli 25:21 w ostatniej akcji stawiając skuteczny blok.

Porażka nie wpłynęła dobrze na lubinian, którzy stracili pewność siebie, co było szczególnie widoczne w polu zagrywki oraz w nieporadnej grze w obronie i bloku. Na parkiecie pojawili się Piórkowski, Dykas i Klucznik, którzy nieco ożywili grę swojego zespołu, ale nie byli w stanie odmienić losów tego seta, a ten zakończył się wysokim zwycięstwem suwalczan (25:17).

Ostatnia partia była znacznie bardziej wyrównana, ale miejscowym zabrakło siły ognia w zagrywce i ataku. Końcówkę znakomicie rozegrali goście, którzy dzięki zagraniom Skrzypkowskiego i Radomskiego zdobyli trzy punkty z rzędu i zwycięstwem 25:22 zakończyli spotkanie, wywożąc z Lubina trzy oczka.

MKS Cuprum Mundo Lubin – Ślepsk Suwałki 1:3
(25:21, 21:25, 17:25, 22:25)

Cuprum: Oczkowski, Żuk, Kordysz, Dykas, Kostecki, Antosik, Szablewski, Romać, Klucznik, Piórkowski, Kucharski i Tylicki (libero)
Ślepsk: Wójcicki, Konieczny, Radomski, Skrzypkowski, Wasilewski, Górski, Jurkojć, Rudzewicz, Szewczyk, Stępień i Dembiec (libero)

Po meczu powiedzieli:

Dominik Frister, trener Cuprum Mundo: – Szkoda punktów, bo w tym meczu nie widziałem jakiejś zdecydowanej determinacji w poczynaniach zawodników Ślepska. Po wygranym przez na s pierwszym secie to nie rywale podkręcili tempo, ale my siedliśmy z grą. Przestał funkcjonować element, którym w pierwszym secie zdobyliśmy przewagę czyli zagrywka. Od drugiego sytuacja się odwróciła i to my nie tylko męczyliśmy się z przyjęciem zagrywki rywala, ale i zepsuliśmy masę swoich podań. Druga rzecz to brawa dla Ślepska za grę w asekuracji. Jeżeli atakujący byli zatrzymywani blokiem, to ktoś ich zawsze wspierał z tyłu, była reakcja. U nas zaś wszystko wpadało, nawet w szósty metr. I jeżeli ktoś zdołał to przejąć, to nie potrafił rozegrać. Musimy nauczyć się mentalnie grać w tej I lidze, bo jest ona bardzo wyrównana i o każdy punkt trzeba tu będzie walczyć do końca. Podstawowa zasada trzeba wygrywać mecze u siebie. Dziś tego nie potrafiliśmy. Duże brawa dal zawodników Ślepska za to, że po tak długiej podróży chłopcy, poza pierwszym setem, potrafili zagrać równy mecz, w którym nie fajerwerki a dyspozycja dnia i dobra gra w asekuracji zadecydowały o końcowym wyniku.

Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska: – Pierwszego seta przegraliśmy, chociaż graliśmy w nim bardzo dobrze zagrywką, ale mieliśmy problem z przyjęciem i blokiem, który praktycznie nie istniał. Zaskoczył dopiero w drugim i kolejnych setach. Bardzo dobrze czytaliśmy ich rozgrywającego nie dając rywalom pograć na siatce. Było też widać, że cała drużyna chciała ten mecz wygrać i za to chłopakom dziękuję. Zdarzają się nam ciągle takie błędy jak psucie zagrywki po czasie czy przy wysokim prowadzeniu. Nad tym musimy popracować, ale bardziej pod kątem psychicznym niż fizycznym. Jak widać w lidze nie ma zdecydowanych słabeuszy. Każdy, kto w niej gra starał się zbudować jak najmocniejszy zespół i w każdej drużynie są zawodnicy mający za sobą występy nie tylko w I lidze, ale i w Plus Lidze. Jak pokazują dotychczasowe wyniki dziś w I lidze każdy może wygrać z każdym i dlatego bardzo cenne są punkty wywalczone na wyjazdach.