Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kosztowna porażka BBTS Bielsko-Biała

I liga M: Kosztowna porażka BBTS Bielsko-Biała

Nie udała się wyprawa po punkty siatkarzy BBTS do Nysy. Gospodarze okazali się nad wyraz niegościnni i pokonali bielszczan bez straty seta. Po tej porażce podopieczni Przemysława Michalczyka stracili pozycję lidera i spadli na trzecie miejsce w tabeli.

Początek spotkania należał do bielszczan, którzy odrzucili od siatki gospodarzy i prowadzili 7:4. Wówczas to podopiecznym Przemysława Michalczyka zdarzył się przestój. O czas poprosił szkoleniowiec BBTS, co przyniosło wymierne rezultaty na boisku. Miejscowi wyeliminowali z gry Wojciecha Włodarczyka, w jego miejsce wszedł Bartłomiej Piekarczyk, który pozytywnie zastąpił podstawowego przyjmującego. Bielscy siatkarze zniwelowali przewagę nysan do jednego punktu. Pierwszy set był bardzo zacięty aż do samej końcówki. W tej jednak więcej zimnej krwi mieli gospodarze i wygrali premierową partię 26:24.

Analogicznie rozpoczął się set numer dwa. BBTS szybko odskoczył rywalom na kilka punktów, jednak od stanu 14:9bielszczanie nie potrafili zdobyć punktu, a na tablicy po chwili pojawił się remis. Miejscowi przebudzili się za sprawą dobrze grającego w kontrataku Kamila Kacprzaka. Choć BBTS miał piłki setowe, ostatecznie to jednak Stalowcy zeszli z parkietu zwycięscy.

Również trzecią partię bielszczanie zaczęli lepiej, by po paru akcjach oddać inicjatywę gospodarzom. Przysłowie „im dalej w las, tym gorzej" jak najbardziej pasuje do obrazu tego seta, którego nysanie pewnie wygrali do 20.

-Zabrakło nam chłodnej głowy w końcówkach. Mieliśmy problemy ze skończeniem akcji i stąd ta przegrana – krótko, aczkolwiek dosadnie komentuje porażkę trener BBTS.

W przyszłą sobotę zawodnicy Przemysława Michalczyka będą podejmować drużynę MKS Będzin, która dzisiaj doznała porażki w meczu z Jokerem Piła.