Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pszczynianki wciąż bez zwycięstwa

I liga K: Pszczynianki wciąż bez zwycięstwa

Wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie pozostaje zespół PLKS-u Pszczyna, który w 3. kolejce spotkań I ligi kobiet szans na ligowe punkty szukał w Warszawie w meczu z miejscową Spartą. 3:1 wygrały siatkarki ze stolicy przesuwając się w tabeli na 6. miejsce.

Poziom widowiska pozostawiał wiele do życzenia, a oba zespoły raziły błędami, obdarowując często przeciwnika „łatwymi punktami". Lepiej w mecz weszły przyjezdne, które po bloku Wioletty Szkudlarek na Paulinie Głaz prowadziły 5:3. Przyjmująca spartanek, dzięki szczelnemu blokowi pszczynianek, skutecznie została wyłączona z gry w pierwszym secie, jednak w kolejnych partiach była wiodącą postacią w zespole Tomasza Kamudy . Straty niemal natychmiast zostały odrobione po akcjach Izabeli Ściborskiej i Magdaleny Gryko , a na prowadzenie Spartę wyprowadziła jej kapitan Karolina Polak (12:10). Po chwili warszawianki prowadziły już czterema punktami (16:12) po akcjach duetu Gryko-Sikorska. Rozmowa z Dariuszem Luksem przy ławce trenerskiej mobilizująco podziałała na zespół PLKS-u. Punkty z zagrywki zdobyła Natalia Staniucha , a blokiem „zapracowały" Małgorzata Sikora i Agnieszka Mitręga . Kolejnego asa serwisowego dołożyła Szkudlarek, w ataku pomyliła się Wawrzyniak i na tablicy wyników był remis 17:17. Końcówka seta obfitowała w zaskakujące zwroty akcji. Przy stanie 17:17, ponownie na cztery oczka odskoczyły podopieczne Tomasza Kamudy (21:17), ale po chwili ich przewaga stopniała do jednego punktu (23:22). Przy stanie 24:22 wynik seta mogła ustalić Warzyniak. Atakująca Sparty sama się wyasekurowała, jednak sędziowie dopatrzyli się dotknięcia siatki (24:23). W następnej akcji ponownie nieskuteczna okazała się Wawrzyniak, ale kontra Sikory na „kolejny remis", wyszła daleko w aut (25:23).

Na początku drugiej partii duet Mitręga-Szkudlarek wyprowadził zespół Dariusza Luksa na prowadzenie (2:0, 3:1), ale stołeczne dzięki Głaz zniwelowały straty przy stanie 6:6. Od tego momentu zarysowała się delikatna przewaga spartanek, która gwałtownie wzrosła, gdy na zagrywce pojawiła się K. Polak. Rozgrywająca Sparty trzykrotnie punktowała z pola serwisowego (12:8). Jednak i tego prowadzenia nie udało się miejscowym utrzymać. W tym fragmencie meczu przebudziła się dotąd mało widoczna Marta Kluza . Duży w tym udział miały również siatkarki z Warszawy, które aż sześć razy z rzędu pomyliły się w ataku (18:14). Niekorzystny wynik próbowały jeszcze nadgonić środkowe Sparty, ale błędy własne dały pszczyniankom zwycięstwo 25:19.

Sporo niespodziewanych zwrotów akcji cechowało trzeciego seta pojedynku pomiędzy Spartą Warszawa, a PLKS-em Pszczyna. Pierwsze punkty należały do miejscowych, które prowadziły 3:1, ale po serii błędów podopiecznych Tomasza Kamudy o jedno oczko więcej miały siatkarki z Górnego Śląska (4:3). Gra bardzo się wyrównała i dopiero przy stanie 14:14 stołecznym udało się odskoczyć na dwa punkty (16:14), a po kontrze Gryko było już 18:15. Zespół Dariusza Luksa nie zamierzał się poddawać i po kilku minutach ponownie był remis. Atak ze skrzydła skończyła Mitręga, Szkudlarek blokiem zatrzymała Gryko, a gdy punkt z zagrywki zdobyła Sikora (18:18) o czas poprosił szkoleniowiec spartanek. Po wznowieniu gry niewiele się zmieniło. Przyjezdne nadal były „na fali" prowadząc 21:18, 22:19. Wówczas grę stołecznych wzięły na siebie środkowe. Najpierw straty zmniejszyła Sikorska, wyrównała Ściborska, a decydujące o wygranej 26:24 punkty zdobyła Głaz. Podłamane pszczynianki nie podniosły już rękawicy, przegrywając 25:18. PLKS, obok Gaudii i SMS-a Sosnowiec jest drużyną, która nie zdobyła jeszcze punktu w tym sezonie.

Sparta Warszawa – PLKS Pszczyna 3:1
(25:23, 19:25, 26:24, 25:18)

Sparta: K. Polak, Ściborska, Głaz, Wawrzyniak, Sikorska, Gryko, Bulbak (libero) oraz E. Polak
PLKS: Staniucha, Sikora, Pyrek, Szkudlarek, Kluza, Mitręga, Kutikow (libero) oraz Placek i Kubiczek