Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Murowana Goślina nadal bez porażki

I liga K: Murowana Goślina nadal bez porażki

Zawodniczki Pięciobiogazu Murowanej Gośliny jak błyskawica idą przez tegoroczne rozgrywki I ligi kobiet. Tym razem na drodze liderek tabeli stanęły siatkarki Gaudii Trzebnica, które musiały pogodzić się z porażką 1:3.

Siatkarki z Murowanej Gośliny rozpoczęły od dwóch zepsutych zagrywek, jednak już po chwili prowadziły 5:2. Ku ich zaskoczeniu za chwilę było 5:5 po niesamowitych uderzeniach Sobolewskiej, a as Dydak dał Gaudii dwupunktowe prowadzenie. Rywalki doprowadziły jednak do remisu po 8. Świetne ataki zawodniczek z Trzebnicy oraz kilka bloków Szafraniec dały podopiecznym Jarosława Bodysa pewne prowadzenie 24:19 oraz piłkę setową, którą uderzeniem ze środka zakończyła Aleksandra Szafraniec.

Po zmianie stron nastąpiła całkowita odmiana gry. Kompletnie pogubione Siatkarki Gaudii nie były w stanie poradzić sobie z „obudzonymi” rywalkami z Murowanej Gośliny. To, co wychodziło gospodyniom w pierwszym secie w drugim przestało już działać. Trzebniczanki nie radziły sobie z atomowymi atakami przeciwniczek, same nie były w stanie rozegrać sprawnego ataku, a w bloku nie istniały. Set szybko zakończył się wygraną gości 25:10 i gra rozpoczęła się od nowa.

W trzeciej partii Murowana szybko wypracowała sobie czteropunktową przewagę, która przez dłuższą chwilę utrzymywała się na tablicy wyników. Zawodniczki trenera Bodysa pokazały jednak, że łatwo skóry nie sprzedadzą i powoli z akcji na akcję odrabiały straty, doprowadzając wreszcie do remisu 18:18, a za chwilę 21:21. Na tyle jednak starczyło sił. Bardziej doświadczone zawodniczki z Murowanej Gośliny ostatecznie wygrały 25:21.

Czwarty set trzebniczanki rozpoczęły uniesione lepszą grą w poprzedniej partii i między innymi po kilku skutecznych atakach Dydak prowadziły 6:2. Rywalki grały jednak nadal swoje i bombardowały obronę gospodyń niesamowitymi atakami wykorzystując luki w bloku. Od stanu 9:8 gra toczyła się punkt za punkt i tak praktycznie prawie do samego końca. Dorota Dydak posłała w końcówce dwie trudne zagrywki po linii, jedna przyniosła punkt na 23:24, druga niestety minimalnie minęła boisko. Murowana Goślina wygrała 25:23, a w całym meczu 3:1.

Gaudia Trzebnica – KS Murowana Goślina 1:3
(25:18, 10:25, 21:25, 23:25)