Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Krakowianki nadal bez zwycięstwa

I liga K: Krakowianki nadal bez zwycięstwa

fot. archiwum

Meczu w Aleksandrowie Łódzkim siatkarki AZS UEK Kraków z pewnością nie zaliczą do udanych. Miejscowa Jedynka pokonała przyjezdne 3:0 w pojedynku zdominowanym przez liczne błędy z obu stron siatki. To oznacza, że krakowianki nadal pozostają bez wygranej.

Pierwsza partia była klasycznym pojedynkiem na zagrywki. Kto ich nie psuł natychmiast odrzucał rywala od siatki i wychodził na prowadzenie. Po dobrej zagrywce Justyny Ordak krakowianki prowadziły 21:17, ale czas na prośbę trenera gospodarzy dobrze podziałał na jego podopieczne, które zniwelowały straty do 1 punktu (21:22). Chwilę później trener Klocek dokonał taktycznej zmiany wprowadzając na zagrywkę Justynę Sachmacińską, a ta odwdzięczyła się ustrzelając w przyjęciu Dominikę Nowakowską (21:24). Przyjezdne nie wykorzystały 3 piłek setowych, choć miały ku temu okazje. Podobnie było podczas walki na przewagi. Skuteczny atak Nowakowskiej zakończył pierwszego seta.

Choć set pierwszy nie wpłynął bardzo negatywnie na ekonomistki, to przede wszystkim podbudował miejscowe, które rozwinęły skrzydła. Nie ustrzegło ich to od popełniania błędów, ale krakowska ekipa również "grzeszyła", szczególnie w polu zagrywki. W drugiej i trzeciej partii przyjezdne uzyskiwały nieznaczne prowadzenie, ale za każdym razem traciły je. Duża była w tym zasługa dobrze dysponowanych Eweliny Ryznar i Dominiki Nowakowskiej. Ciężar ataku po krakowskiej stronie siatki wzięły na siebie Katarzyna Walawender i Justyna Sachmacińska, która dopiero co wznowiła treningi po drobnym urazie stawu skokowego. Było to jednak za mało na UKS Jedynkę tego dnia i krakowianki musiały uznać wyższość rywalek.

Za tydzień krakowianki czeka mecz we własnej hali z SMS-em Sosnowiec. Lepszej okazji do przełamania ligowej niemocy może już nie być. Tym bardziej, że za dwa tygodnie AZS czeka wyjazdowy mecz w Murowanej Goślinie.UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki – Armatura Eliteski AZS UEK 3:0
(30:28, 25:18, 25:21)

AZS: Ordak (2), Połeć (5), Walawender (12), Żochowska (3), Starzyk-Bonach (3), Jaroszewicz (7), Borek (libero; 1) oraz Sachmacińska (11), Baran, Kuskowska

Zobacz również:
Wyniki 3. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: azsskawauek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved