Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne trzy punkty dla Chemika Police

I liga K: Kolejne trzy punkty dla Chemika Police

Siatkarki Chemika Police nie zwalniają tempa. W sobotę odniosły trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Podopieczne Mariusza Bujka w Radomiu pokonały miejscowy Jadar AZS Politechnika Radomska i po trzech kolejkach mają na koncie komplet punktów.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po udanym zbiciu Marty Natanek i autowym ataku Tamary Kaliszuk prowadziły już 2:0. Dwupunktowe prowadzenie ekipy trenera Jacka Skroka utrzymywało się przez chwilę, a konkretnie do stanu 5:4, kiedy to po atakach Magdaleny Hawryły i Natanek akademicka drużyna zdobyła dwa punkty z rzędu i zrobiło się 7:4. Policzanki miały problemy ze skończeniem ataku i po błędach Katarzyny Bury, oraz zbiciach Karoliny Michalskiej i Karoliny Grzelak tablica pokazywała wynik 11:5 dla gospodyń. Przyjezdne nie zamierzały oczywiście się poddawać i próbowały odrabiać straty, a błędy radomianek, oraz udane akcje po stronie Chemika sprawiły, że te zbliżyły się w pewnym momencie na dwa oczka i przegrywały już tylko 10:12. O czas w tej sytuacji poprosił trener Jacek Skrok i chwilę po nim skuteczne akcje w bloku i ataku Magdaleny Hawryły pozwoliły jej zespołowi ponownie odskoczyć (15:11). Udany atak Justyny Raczyńskiej i dwa mocne i zarazem punktowe serwisy Ewy Kwiatkowskiej sprawiły, że zrobiło się juz tylko 15:14 dla radomianek. Chemik utrudniał przeciwnikowi grę swoją trudną zagrywką, co pozwoliło im po chwili zupełnie odrobić straty po ataku z przechodzącej piłki Magdaleny Soter, a po błędzie Michalskiej i ataku Kaliszuk wyjść na prowadzenie 19:17. Po autowym zbiciu Miroslavy Kijakovej goście prowadzili 22:19, ale błąd Katarzyny Bury i as serwisowy wprowadzonej chwilę wcześniej Patrycji Kucharskiej pozwolił radomskiemu zespołowi odrobić nieco straty. Ostatnie akcje w secie należały do Kwiatkowskiej i Kaliszuk. Ta pierwsza udanym atakiem zakończyła tę partię.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataku Marty Natanek , a po chwili dzięki pomyłce na zagrywce Tamary Kaliszuk, oraz udanej akcji w bloku akademicki zespół odskoczył na dwa oczka (4:2). Policzanki szybko odrobiły tę stratę po ataku Bury (5:5), ale chwilę później ponownie zadziałał radomski blok i znów różnica wynosiła dwa oczka (8:6). Działał jednak też blok Chemika i kiedy zatrzymane zostały Natanek i Grzelak na prowadzeniu były już przyjezdne (10:9). Należy jednak wspomnieć, ze ta część seta obfitowała w błędy, których sporo było po obu stronach. Właśnie między innymi pomyłka gospodyń pozwoliła Chemikowi prowadzić już 15:12, a chwilę potem pomyliła się także Katarzyna Bury, ale zaraz potem zrehabilitowała się dwoma skończonymi akcjami z rzędu (17:13). Akcje Natanek i Natalii Karbowskiej pozwoliły rywalkom zbliżyć się na dwa oczka (17:15), ale kilka minut później autowe zbicia Hawryły i Grzelak oraz skuteczność Bury sprawiły, że zrobiło się 24:19 dla Chemika. Pierwszą piłkę setową obroniła udanym atakiem Hawryła, ale po kolejnej akcji zakończonej atakiem policzanek sędzia odgwizdał koniec seta.

Trzy błędy przyjezdnych sprawiły, że na początku trzeciej odsłony sprawiły to podopieczne Jacka Skroka prowadziły 3:0. Pierwszy punkt dla Chemika zdobyła atakując ze środka Ewa Kwiatkowska. Po błędzie rozegrania Karbowskiej zrobiło się 3:2, ale kilka minut później tablica pokazywała wynik 7:2 po pomyłce Bury, oraz blokach na Kwiatkowskiej i Kaliszuk. Mariusz Bujek widząc taki obrót sytuacji poprosił o czas, po którym skutecznie atakowała Kwiatkowska. Po błędach Miroslavy Kijakovej i Magdaleny Hawryły zrobiło się już tylko 9:6 dla radomianek, ale po chwili było już 15:9. Policzanki nie kończyły ataków, a dodatkowo popełniały własne błędy, a swoje akcje kończyły Kijakova i Lachowska. Zaraz potem jednak to Chemik popisał się serią czterech punktów między innymi po ataku Agnieszki Sety, pomyłce Kijakovej i bloku na Lachowskiej (15:13). Trener Jacek Skrok zdecydował się na podwójną zmianę wprowadzając na boisko m. in. byłą zawodniczkę Chemika, Katarzynę Ciesielską. Po jej dwóch asach serwisowych i atakach Kijakovej i Grzelak tablica pokazywała wynik 20:13 dla gospodyń. W dalszej części seta dominowały już siatkarki Jadaru, które pozwoliły rywalkom zdobyć jeszcze dwa punkty, a akcje w ataku i bloku Marty Natanek, oraz pomyłka Magdaleny Soter zakończyły tę odsłonę meczu.

Czwarty set rozpoczął się od udanego ataku Magdaleny Soter, a dopiero, przy stanie 5:4 dla Chemika błąd popełniła Katarzyna Ciesielsk a i zrobiło się 6:4 i po raz pierwszy któraś z ekip wyszła na dwupunktowe prowadzenie, które po błędzie Soter i ataku Natanek szybko zostało zniwelowane, a po kolejnej pomyłce policzanek na prowadzeniu były już gospodynie (7:6). Kilka minut później po błędzie radomianek i ataku z przechodzącej piłki w wykonaniu Ewy Kwiatkowskiej Chemik prowadził już 13:10. Po czasie na życzenie trenera Skroka gospodynie w całości odrobiły straty m. in po ataku Kijakovej i bloku na Kwiatkowskiej (13:13). Błędów w tym secie nie brakowało, a w pewnym momencie można było zaobserwować trzy zepsute zagrywki pod rząd. Wynik oscylował wokół remisu, ale tylko do pewnego momentu. Po ataku Bury i dwóch nieudanych zbiciach radomianek było 21:18 dla przyjezdnych. Te jednak zaczęły popełniać proste błędy i szybko zrobiło się 21:21, a o czas poprosił zdenerwowany Mariusz Bujek i poskutkowało, bo po powrocie na parkiet Chemik zdobył cztery punkty z rzędu w dużej mierze dzięki dobrej zagrywce i po ataku Justyny Raczyńskiej sędzia odgwizdał koniec meczu. Najlepszymi zawodniczkami w obu ekipach wybrano Ewę Kwiatkowską (Chemik) i Martę Natanek (Jadar).

Jadar AZS Politechnika Radomska – Chemik Police 1:3
(22:25, 20:25, 25:15, 21:25)

Jadar AZS: Natanek, Karbowska, Hawryła, Michalska, Grzelak, Kijakova, Jagodzińska (libero) oraz Lachowska, Kucharska i Ciesielska
Chemik: Kwiatkowska, Soter, Bury, Sowa, Kaliszuk, Raczyńska, Ostrowska (libero) oraz Seta i Sobolewska