Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Dębiec: Wyeliminujemy błędy, poprawimy grę w przyjęciu

Michał Dębiec: Wyeliminujemy błędy, poprawimy grę w przyjęciu

fot. archiwum

- Jesteśmy zadowoleni z faktu, że udało nam się wygrać te trzy mecze, ale myślimy już też o kolejnych spotkaniach. Nie popadamy w huraoptymizm, bo zdajemy sobie sprawę, że liga jest ciężka - mówił po meczu 4. kolejki PlusLigi Michał Dębiec.

Kolejne punkty dopisujecie na swoje konto. Tym razem dwa oczka. Pozostał niedosyt, że nie udało się wygrać tego meczu za trzy punkty?

Michał Dębiec: – Przede wszystkim cieszy zwycięstwo, bo to w pewny sposób buduje morale drużyny. Fajnie, że wygraliśmy tie-breaka, bo to zawsze ciężki set, który dodatkowo podbudowuje psychicznie przed kolejnymi spotkaniami. W Olsztynie zawsze gra się ciężko, zawsze nasze mecze tutaj były trudne i nerwowe. Cieszymy się z tych dwóch punktów, a szczególnie ze zwycięstwa.

To już wasze trzecie zwycięstwo w lidze. Doskonały początek sezonu…– Jesteśmy zadowoleni z faktu, że udało nam się wygrać te trzy mecze, ale myślimy już też o kolejnych spotkaniach. Nie popadamy w huraoptymizm, bo zdajemy sobie sprawę, że liga jest ciężka i każdy z każdym może wygrać. Koncentrujemy się na całym sezonie, a teraz na kolejnym meczu ligowym. Oczywiście będziemy walczyć o zwycięstwo z każdym przeciwnikiem.

Pomimo dzisiejszej wygranej nie ustrzegliście się wielu błędów własnych. Na pewno trzeba je będzie wyeliminować w kolejnych meczach…

– Na pewno trzeba je eliminować. Trochę słabiej zagraliśmy dziś w przyjęciu, co nie ukrywam miało związek z brakiem Stephana Antigi. Co prawda Antti Siltala doskonale wprowadził się do gry o czym świadczy statuetka MVP. Marcin Wika również dziś rozegrał dobre spotkanie, dobrze przyjmował i grał w ataku. Cieszy to, że mamy zmienników, którzy wchodzą i nasza gra nadal wygląda dobrze. Wyeliminujemy błędy własne, poprawimy grę w przyjęciu i myślę, że nasi rozgrywający sobie poradzą, bo atak, jak na razie funkcjonuje dobrze.

Kolejny mecz z Fartem w Kielcach. Jedziecie po trzy punkty?

– Jedziemy po zwycięstwo, chociaż nie mogę dziś obiecać, że na pewno wygramy. Będziemy walczyć i nie ukrywam, że chcemy tam zdobyć kolejne punkty. Taki jest nasz cel.


Po spotkaniu w Olsztynie rozmawialiśmy także z Marcinem Mierzejewskim.

Jeden punkt udało się urwać w dzisiejszym spotkaniu. To dużo czy jednak liczyliście na coś więcej?

Marcin Mierzejewski: – Myślę, że była szansa na więcej. Nie udało się i trzeba to uszanować. Delecta grała dobrze, my trochę gorzej i dlatego przegraliśmy. Poza tym popełnili mniej błędów w całym spotkaniu.

Tych błędów rzeczywiście było zbyt dużo. Z czego wynikały?

– Być może z dobrej gry bydgoszczan, sam do końca nie wiem. Jeśli ktoś popełnia błędy to chyba znak, że po drugiej stronie siatki stoi dobra drużyna. Delecta była dziś po prostu lepsza i dlatego wygrała.

Kolejny mecz zagracie z Jastrzębskim Węglem, srebrnym medalistom z KMŚ. Jak należy zagrać to spotkanie aby powalczyć o jakieś punkty?

– Na pewno trzeba zagrać odważniej niż w dzisiejszym meczu. Być może dzięki temu uda się powalczyć o jakieś punkty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved