Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Katar ma szansę na mistrzostwa świata

Katar ma szansę na mistrzostwa świata

fot. archiwum

Prezydent FIVB - Jizhong Wei, podczas finałów Klubowych Mistrzostw Świata powiedział, że skoro w 2014 roku mistrzostwa świata odbywają się w Europie, to kolejny mundial powinien zostać rozegrany na innym kontynencie. Poważnym kandydatem jest  Katar.

Prezydent Międzynarodowej Federacji Siatkówki oglądał finałowe potyczki pomiędzy Vakifbankiem Stambuł i Rabitą Baku oraz Trentino i Jastrzębskim Węglem. Według niego, impreza wypadła znakomicie. – Jestem pod wrażeniem poziomu tego turnieju. Zdecydowanie się poprawił od ubiegłego roku – powiedział prezydent Wei. – To dobrze widzieć w tak dobrej dyspozycji wszystkie zespoły. Ważny jest też fakt, że wszystkie spotkania są transmitowane na żywo przez miejscową telewizję – dodał.

Współpraca między FIVB a Katarem trwa już pięć lat. – Z Katarem bardzo dobrze nam się pracuje od czasu Igrzysk Azjatyckich w 2006 roku. Widziałem jak organizowali kilka imprez sportowych, a ich profesjonalizm poprawia się z dnia na dzień. Ten kraj będzie organizatorem innych ważnych wydarzeń w przyszłości, m.in. mistrzostw świata w piłce możnej w 2022 roku. Ale może zawita tu także siatkówka w 2018 roku. Katar jest jednym z faworytów – zapewnił Jizhong Wei.

– Kolejne mistrzostwa odbędą się w Europie (kobiety zagrają we Włoszech, mężczyźni w Polsce – przyp. red.), więc moim zdaniem w 2018 roku mistrzostwa świata powinny się odbyć na innym kontynencie. Oprócz tego ten kraj ma już doświadczenie w organizacji takich imprez, więc zna wymagania FIVB – zakończył prezydent światowej federacji.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved