Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Przed tygodniem były myśliwym, teraz zostały zwierzyną

I liga K: Przed tygodniem były myśliwym, teraz zostały zwierzyną

Przed tygodniem były myśliwymi, w sobotę same stały się zwierzyną - ten opis doskonale pasuje do siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Podopieczne Romana Murdzy w miniony weekend rozgromiły Spartę, teraz zostały rozbite przez legionowską Siódemkę.

Tak jak przed tygodniem w Warszawie, tak i w Legionowie mecz trwał nieco ponad godzinę. O pierwszym secie można napisać jedynie…, że się odbył. Przy stanie 4:3 na zagrywkę weszła Anna Sołodkowicz, schodząc z linii 9 metra przy wyniku 21:4! Rozpędzone legionowianki zmiażdżyły w pierwszym secie rywalki wygrywając 25:5. Bez emocji była również druga odsłona meczu. Dzięki asom serwisowym Kingi Bąk podopieczne Wojciecha Lalka szybko odskoczyły na trzy punkty (3:0) przez większość seta powiększając przewagę. W zespole przyjezdnych ciężar gry próbowała wziąć na siebie Marina Winogradowa. Białorusinka skutecznie grała tylko do połowy tej partii, później ponownie dominował tylko zespół Siódemki, który wygrał 25:13.

Także od mocnego uderzenia rozpoczęła się trzecia partia meczu. Beniaminek z Mazowsza prowadził 9:2, a Wojciech Lalek dał szansę gry, siatkarkom, które dotąd stały w kwadracie dla rezerwowych. Przy stanie 14:9 wyraźnie zrezygnowane ostrowczanki zaczęły zmniejszać straty. Atak z obiegu wykonała Iwona Kosiorowska , punkt z zagrywki dołożyła Ksenia Mazur i przy błędach miejscowych straty akademiczek zmalały do jednego punku (13:14). Gospodynie ponownie miały cztery oczka przewagi po tym, jak na boisku pojawiła się Barbara Bawoł (20:16). Nie był to jeszcze koniec meczu, gdyż po kilku akcjach w Arenie Legionowo gra ponownie prowadzona była na styku. Przy stanie 24:22 punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Kosiorowska, jednak decydujący głos należał do Bawoł, która potężnym atakiem ustaliła wynik seta 25:23.

Siódemka Legionovia Legionowo – AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:5, 25:13, 25:23)

Legionovia: Sołodkowicz (12), Łukaszewska (5), Studzienna (5), Plebanek (7), Bąk (7), Skorupa (9), Siwka (libero) oraz Lizińczyk (3), Bawoł (3), Jóźwicka i Chojnacka (1);
AZS KSZO: Mazur (7),Bernatowicz, Tomsia, Kosiorowska (7), Chmiel, Król (7), Soja (libero) oraz Lisiecka, Winogradowa (3), Świerszcz, Nowakowska (1) i Słonecka