Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Guillermo Hernán: Podtrzymać dobrą passę

Guillermo Hernán: Podtrzymać dobrą passę

fot. archiwum

W środę, siatkarze z Warmii i Mazur pokonali Politechnikę Warszawską 3:1. - To dla nas ważne zwycięstwo - mówił po meczu rozgrywający olsztyńskiego AZS-u Guillermo Hernán dodając, że jego zespół już myśli o kolejnych spotkaniach.

Jak skomentujesz spotkanie przeciwko drużynie Politechniki? Zwycięstwo i komplet punktów mogą Was tylko cieszyć.

– Tak, zgadza się. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wygranej. To dla nas ważne, że wygraliśmy spotkanie wyjazdowe. Nie był to łatwy mecz, ale wywalczyliśmy sobie zwycięstwo i trzy punkty. W trzecim secie zagraliśmy słabiej, ale to nie zaważyło na wyniku spotkania. Myślę, że w kolejnej kolejce zaprezentujemy jeszcze lepsza grę.

Przeciwnik zaskoczył Was czymś czy raczej zaprezentował to, na co byliście przygotowani?– Ten mecz było ważny i dla nas i dla rywali. Sądzę, że oni tak, jak i my nastawiali się na walkę w tym spotkaniu, ponieważ nasze zespoły są na zbliżonym poziomie. Zobaczyliśmy po drugiej stronie siatki zespół nieźle poukładany w ataku i w przyjęciu zagrywki, ale jednak to my okazaliśmy się zespołem lepszym w tym meczu. Wygraliśmy i już myślimy o kolejnych spotkaniach.

Nie jesteś jedynym hiszpańskim zawodnikiem w PlusLidze. Miałeś wcześniej okazję porozmawiać z Miguelem Angelem Falascą na temat polskiej ligi i warunków do gry w siatkówkę, jakie panują w Polsce?

– Tak, oczywiście. Dużo z nim rozmawiałem o polskiej lidze zanim zdecydowałem się przyjąć ofertę z Olsztyna. Miguel to mój dobry kolega i na początku mojego pobytu w Polsce bardzo mi pomógł odnaleźć się w nowym kraju i w nowej dla mnie lidze. Cieszę się gram w rozgrywkach, w których występuje zawodnik tego formatu co Miguel Angel Falasca, który jest nie tylko moim rodakiem, ale jednocześnie przyjacielem.

Jesteś w Polsce od niedawna, jak się czujesz w naszym kraju? Dobrze Ci się mieszka w Olsztynie?

Bardzo dobrze i jestem zadowolony z pobytu tutaj. Wprawdzie jest trochę zimno, a w Hiszpanii jest teraz ok. 30 stopni w ciągu dnia (śmiech)… Olsztyn bardzo mi się podoba, to bardzo ładne miasto, a ludzie są bardzo sympatyczni. Mogę liczyć na pomoc, kiedy czegoś potrzebuję, kiedy czegoś nie wiem, a jest to dla mnie szczególnie ważne, bo jestem tutaj nowy i jeszcze wielu rzeczy nie wiem.

Będziesz się starał przyswoić trochę polskiego słownictwa?

– Tak, już trochę mi się udało (śmiech). Umiem już powiedzieć: „dzień dobry", „jak się masz?", „cześć" i chciałbym się nauczyć większej ilości słów, żeby więcej rozumieć i móc się komunikować z kolegami z zespołu już nie tylko po angielsku.

Wracając jeszcze do siatkówki i rozgrywek PlusLigi… Jaki jest główny cel AZS-u Olsztyn na ten sezon?

– Chcemy przede wszystkim skupić się na naszej grze i poprawiać ją meczu na mecz, z tygodnia na tydzień. Tak, aby dobrze się prezentować w każdej kolejce, walczyć i zdobyć tak dużo punktów, jak to tylko możliwe. Jesteśmy zadowoleni z pracy jaką wykonaliśmy do tej pory na treningach, mamy teraz dobrą passę i myślę, że możemy ją podtrzymać w następnej kolejce.

No właśnie, w sobotę zgracie przed własną publicznością przeciwko Delekcie Bydgoszcz. Czego możemy się spodziewać w tym meczu?

– To będzie bardzo trudne spotkanie. Zagramy przed własnymi kibicami, z zespołem, w którym grają bardzo dobrzy zawodnicy, chociażby Stephane Antiga. Postaramy się grać swoją siatkówkę, ale zdajemy sobie sprawę, że Delecta to rywal z wyższej półki. Ciężko będzie zdobyć w tym meczu komplet punktów, ale spróbujemy i będziemy walczyć.

* rozmawiała Małgorzata Paduch (PrzegladLigowy.com)

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved