Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Anastasi: Mamy mało czasu

Andrea Anastasi: Mamy mało czasu

fot. archiwum

Dokładnie za trzy tygodnie reprezentacja Polski rozpocznie przygotowania do Pucharu Świata. Brązowi medaliści mistrzostw Europy, dostali dziką kartę na ten turniej. W nim celują w olimpijski awans. Włoski szkoleniowiec już zabrał się do pracy.

Andrea Anastasi podał już do wiadomości szeroki, 20-osobowy skład na ten turniej. Ostatnio pojawił się w Warszawie, na meczu Politechniki z Indykpolem AZS-em Olsztyn. – Przyjechałem na spotkanie w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a sprawa dotyczy oczywiście naszego występu w Pucharze Świata – zdradził Anastasi. – Trzeba szczegółowo zaplanować cały nasz pobyt w Japonii i dopełnić wszelkich formalności związanych z wyjazdem siatkarzy. Mamy tam grać dobrze i wygrywać, a nie martwić się niepotrzebnymi rzeczami, więc wszystko, co można, należy załatwić teraz. Potem chcemy skupić się tylko na trenowaniu i graniu – powiedział w rozmowie ze „Sportem".

Przed PŚ, Anastasi chciałby rozegrać jeszcze mecze kontrolne. – Zależy nam na rozegraniu kilku spotkań w Polsce. Najprawdopodobniej zagramy z Czechami, którzy są dobrym sparingpartnerem. Następnie chciałbym zagrać już w Azji. Rozmawiałem z moim kolegą, który jest trenerem reprezentacji Korei. Jednak rozegranie meczu z tym zespołem nie będzie łatwe, bo nie zakwalifikował się do Pucharu Świata, w związku z czym mogą pojawić się kłopoty z jego zebraniem – relacjonuje Włoch.

W ogłoszonej przez Anastasiego kadrze pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy w tym roku nie występowali w reprezentacji. – Szczerze mówiąc, nie chciałem drastycznie zmieniać drużyny. Doszli Paweł Zagumny, Michał Winiarski i Zbigniew Bartman, który już wyleczył kontuzję, przez którą zabrakło go na mistrzostwach Europy. Mamy za mało czasu na to, aby w kilka tygodni zbudować kompletnie nową drużynę. Nie zamykam drzwi do kadry przed nikim, ale w tym roku uznałem to za odpowiednie posunięcie – zakończył włoski trener.* Cały wywiad Małgorzaty Gotowiec w Sporcie

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved