Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Stańczak: Ze Skrą na sto procent

Adrian Stańczak: Ze Skrą na sto procent

fot. archiwum

Dziś w Bełchatowie tamtejsza Skra podejmie Tytana AZS Częstochowę. Dla gospodarzy będzie to szansa na przełamanie się po dwóch porażkach z rzędu - z ZAKSĄ i Resovią. Z kolei siatkarze spod Jasnej Góry liczą, że im również się uda pokonań mistrzów Polski.

– Fart Kielce po ostatnim sezonie wzmocnił się, jednak była szansa, żeby wygrać albo chociaż urwać punkty rywalowi  waszym ostatnim meczu PlusLigi.

– Była szansa wygrać, aczkolwiek wiedzieliśmy że Fart to mocny zespół, mają wielu bardzo dobrych zawodników. Można powiedzieć, że mają wyrównaną dwunastkę, bowiem kto wchodzi na boisko to daje dobrą zmianę. My niestety polegliśmy, przegraliśmy 3:0. W trzecim secie po tych dwóch w miarę dobrych setach, gdzieś ta nasza wiara w zwycięstwo uciekła, ale my naprawdę bardzo chcieliśmy wygrać.

– Z boku widać było, że po tych dwóch przegranych setach, w trzeciej partii Wasza wiara w zwycięstwo, gdzieś odeszła. To ta przegrana w drugim secie i niewłaściwa ocena lotu piłki po ataku Bartka Janeczka tak na Was wpłynęła?– Pewnie miało to jakieś znaczenie. Gdzieś to w głowach siedziało i dlatego ciężej się nam wychodziło już na tego trzeciego seta. Ale tak jak mówię, bardzo chcieliśmy wygrać, być może właśnie to, że tak bardzo chcieliśmy odnieść zwycięstwo, gdzieś nas sparaliżowało. Natomiast zespół z Kielc grał bardzo dobrze w każdym elemencie. Szczególności w zagrywce, gdzie mieliśmy spore problemy z utrzymaniem piłki w górze.

– Teraz zagracie kolejne spotkanie, tym razem z mistrzem Polski – PGE Skrą Bełchatów. To będzie jeszcze trudniejszy mecz.

– To będzie bardzo ciężki mecz. Zrobimy co w naszej mocy, aby urwać punkty rywalowi. Bełchatów to mocny zespół, aczkolwiek liga z roku na rok jest coraz mocniejsza. Już nie da się powiedzieć, że jak przyjeżdża jakaś drużyna to łatwo zdobędzie się punkty, w każdym meczu trzeba walczyć i dawać z siebie sto procent. Ze Skrą na pewno zagramy na sto procent swoich możliwości, ale czy to wystarczy okaże się w sobotę.

* Rozmawiała Katarzyna Porębska (plusliga.pl)
* więcej na plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved