Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Rewelacyjny beniaminek zagra w Pile z Budowlanymi Łódź

fot. archiwum

Po wspaniałym zwycięstwie nad Muszynianką Muszyna na otwarcie sezonu teraz pilską salę może rozgrzać sobotni mecz z Budowlanymi Łódź. Jeśli łódzkie zawodniczki nie wygrają na wyjeździe z PTPS Piła, to ich sytuacja w tabeli będzie bardzo zła.

Pilski zespół nie był wymieniany w gronie kandydatów do czołówki, a już sprawił pierwszą niespodziankę. Sobotnie starcie z zapewne słabszym od Muszynianki zespołem Budowlanych pokaże, na ile rewelacyjną drużynę udało się zbudować trenerowi Mirosławowi Zawieraczowi.

Tydzień temu zawodniczki prowadzone przez Mauro Massaciego przegrały na wyjeździe z Gwardią Wrocław 0:3. Tym samym zainaugurowały rozgrywki w PlusLidze najgorzej w historii klubu. Dwa lata temu, kiedy łodzianki debiutowały w najwyższej klasie rozgrywkowej, w pierwszej kolejce przynajmniej wygrały seta w meczu z Muszynianką. A w ubiegłym roku pokonały za to u siebie AZS Białystok 3:0. – Profesjonalnej drużynie powtórka takiego spotkania nie może się przytrafić – zapewnia włoski szkoleniowiec Budowlanych.

Wydawało się, że po letniej przebudowie kadry, obecny skład będzie prezentował o wiele wyższy poziom niż w poprzednim sezonie. Nic dziwnego, że tak fatalnego rozpoczęcia rozgrywek w wykonaniu łódzkiej drużyna chyba nikt się nie spodziewał. Marcin Chudzik, prezes Budowlanych, jest jednak optymistą przed wyjazdowym spotkaniem z PTPS-em Piła. – Wierzę, że dziewczyny już zapomniały o słabym występie we Wrocławiu i w Pile w końcu pokażą swoje prawdziwe oblicze i zagrają na wysokim poziomie – mówi.Na pewno łodzianki czeka bardzo trudny pojedynek. W pierwszej kolejce pilanki pokonały u siebie Muszyniankę, mistrza Polski 3:1. – Na pewno gospodynie są na fali i będą chciały odnieść kolejne zwycięstwo. Postaramy się do tego nie dopuścić – mówi Chudzik. Łodzianki zagrają z PTPS-em w najsilniejszym składzie.

Mecz z Muszynianką spowoduje, że ci pilscy kibice, którzy go widzieli, opowiedzą innym, i ci inni też zechcą przyjść – mówi szczęśliwy prezes PTPS Radosław Ciemięga. Fanatyczna widownia to dziś jeden z głównych atutów pilanek. W pojedynku z Budowlanymi to one będą faworytkami. Początek w hali przy Żeromskiego w Pile o godz. 18.

Więcej w serwisach gazeta.pl i sport.pl

źródło: gazeta.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved