Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Olsztynianie zagrają z Delectą Bydgoszcz

PlusLiga: Olsztynianie zagrają z Delectą Bydgoszcz

fot. archiwum

W sobotę w hali Urania spotkają się drużyny, które na początku tegorocznego sezonu spisują się bardzo dobrze. Zarówno olsztynianie, jak i bydgoszczanie przemeblowały swoje składy i pierwsze spotkania pokazują, że transfery podniosły ich poziom sportowy.

Podopieczni Tomaso Totolo po porażce na inaugurację rozgrywek z Asseco Resovią Rzeszów w dwóch kolejnych meczach pokonali kolejno siatkarzy z Częstochowy i Warszawy, zdobywając komplet sześciu punktów. W zwycięskich pojedynkach cały zespół spisywał się bardzo dobrze, ale wielu obserwatorom i kibicom rzuciła się w oczy bardzo dobra postawa bułgarskiego przyjmującego Metodi Ananiewa, który zwłaszcza w spotkaniu z drużyną spod Jasnej Góry zaprezentował się z pozytywnej strony, zdobywając wiele punktów dla swojej drużyny. Siłą siatkarzy z Warmii i Mazur jest również zespołowość. Jednym z głównych elementów, który potwierdza tę tezę jest gra Wojciecha Winnika, bardzo dobrze zastępującego na prawym skrzydle kontuzjowanego Igora Yudina, o czym świadczy między innymi statuetka MVP w meczu z Politechniką Warszawską. Niewątpliwą siłą w jutrzejszym pojedynku siatkarzy Indykpolu będzie atut własnego boiska. Kibice podczas spotkania z Tytanem AZS Częstochowa pokazali, że również w tym sezonie licznie będą dopingowali swoich ulubieńców z trybun.

O ile drużyna z Olsztyna poznała smak porażki w tym sezonie, tak siatkarze Delecty w tegorocznych rozgrywkach jeszcze nie znaleźli pogromcy. Należy jednak podkreślić, że bydgoszczanie zagrali tylko dwa spotkania, ponieważ ich mecz z Jastrzębskim Węglem został przełożony ze względu na udział siatkarzy z Jastrzębia w Klubowych Mistrzostwach Świata. Mimo wszystko dwa pewne zwycięstwa najpierw z drużyną Politechniki, a później u siebie z tegorocznym beniaminkiem z Gdańska rozbudziły apetyty nie tylko działaczy, ale również kibiców i zawodników na kolejne tryumfy. Nie da się ukryć, że pozytywnie na postawę zespołu wpłynął transfer Stephana Antigi. Francuski przyjmujący od początku tego sezonu spisuje się bardzo dobrze, co najlepiej odzwierciedla fakt, że w obydwóch tegorocznych pojedynkach otrzymał statuetkę MVP. Trenera Makowskiego może również cieszyć fakt, że coraz lepiej spisuje się drugi przyjmujący zespołu znad Brdy, Marcin Wika, a także młody atakujący Dawid Konarski. Wydawało się, że sporym osłabieniem na początku sezonu dla bydgoskiej drużyny może być brak rozgrywającego Michała Masnego, ale jego zmiennik, Piotr Lipiński spisuje się bardzo dobrze.

Patrząc na wyniki poprzedniego sezonu (dwa zwycięstwa Delecty Bydgoszcz) i tegorocznych sparingów między obydwoma zespołami, faworytami wydają się być podopieczni Piotra Makowskiego. Siatkarze Indykpolu po nieudanym spotkaniu na Podpromiu spisują się jednak coraz lepiej i na pewno łatwo nie poddadzą się. Czy Stephan Antiga poprowadzi swoją drużynę po kolejny komplet punktów? Czy może podopieczni Tomaso Totolo będą chcieli podtrzymać serię zwycięstw? O tym przekonamy się już jutro. Początek spotkania o godzinie 17:00 w hali Urania w Olsztynie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved