Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain: Jesteśmy na fali

Piotr Hain: Jesteśmy na fali

fot. archiwum

AZS Olsztyn udanie zaczął nowy sezon, po trzech kolejkach zajmuje 4. miejsce w tabeli. - Porównując z tym, co było w zeszłym roku, możemy powiedzieć, że jesteśmy bliscy euforii - komentuje Piotr Hain. - Cieszymy się, że póki co udaje nam się wygrywać.

Zwycięstwo z Politechniką nie przyszło łatwo, ale macie trzy punkty, co chyba jest najważniejsze w tym wszystkim.

Piotr Hain:Zgadza się. To jest zdecydowanie najważniejsza rzecz, bo nie ukrywamy, że mecz na pewno nie był łatwy, patrząc chociażby na wynik. Dwa pierwsze sety wygrane przez nas, potem przyszedł moment takiej lekkiej dekoncentracji i rozprężenia, „spakowali" nas do 16. Naprawdę cieszymy się bardzo z tego, że udało nam się podnieść w tym czwartym secie, wygrać go i tym samym wywieźć bardzo cenne dla nas trzy punkty z Warszawy.

Macie naprawdę dobry początek sezonu, po trzech meczach dwie wygrane na koncie za trzy punkty. Patrząc na to, co było w zeszłym roku….…porównując z tym, co było w zeszłym sezonie, możemy powiedzieć, że jesteśmy bliscy euforii (śmiech). Naprawdę cieszymy się z tego, że póki co, udaje nam się wygrywać. Mamy układ spotkań taki, a nie inny, graliśmy co prawda z Resovią, ale teraz przed nami mecze z przeciwnikami, z którymi jak najbardziej możemy walczyć o punkty i wygrywać, to tutaj nie ulega żadnej wątpliwości. Na pewno będziemy robili wszystko, co w naszej mocy, żeby tak właśnie było, bo nie ma co ukrywać, jesteśmy na fali.

Następna szansa na trzy punkty już w sobotę. Zagracie z Bydgoszczą, która do tej pory wygrała wszystkie mecze.

Można powiedzieć, że Delectę znamy jak żadnego innego przeciwnika w tej lidze, bo to będzie chyba nasze czwarte albo piąte spotkanie, gdyż cały czas graliśmy z nimi mecze kontrolne przed sezonem. Ta drużyna też jest w dobrej formie i dyspozycji, bo jednak gra i wygrywa. Ma sześć punktów i razem z Resovią była na czele tabeli ( przed 3. kolejką PlusLigi – przyp. red.), także o czymś to świadczy. Nie mniej jednak będą grali u nas, a my u siebie jesteśmy mocni. Rywalom nie gra się lekko, bo hala Urania jest dosyć specyficzna i kibice nas „niosą". Na pewno tanio skóry nie sprzedamy i postaramy się, żeby ten mecz poszedł po naszej myśli.

Kibice przyjechali za wami także tutaj, do Warszawy i głośno was dopingowali.

Nasi kibice naprawdę robią świetną robotę, bo byli w takim licznym gronie nawet w Rzeszowie, także można powiedzieć, że daleka droga im nie straszna. Jeżdżą za nami wszędzie, także chwała im za to, bo naprawdę dużo nam pomagają.

W tym sezonie waszym nowym szkoleniowcem został Tomaso Totolo. Co możesz powiedzieć o współpracy z nim?

Nie ujmując żadnemu z moich poprzednich trenerów, których bardzo cenię, bardzo wszystkich lubię i szanuję i naprawdę dużo im zawdzięczam, bo od każdego coś wyniosłem i każdy mnie czegoś nauczył, to do tej pory Tomaso Totolo jest z cała pewnością moim najlepszym trenerem. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że jest z nami i że mogę się od niego uczyć, a on może mi przekazać swoją filozofię gry, która jest naprawdę dobra. W tak młodym wieku trafić na takiego szkoleniowca, to jest naprawdę łaska pańska.

Skoro rozmawiamy o trenerach…. Temu meczowi przyglądał się Andrea Anastasi. W tym sezonie reprezentacyjnym byłeś przez niego powoływany do szerokiej kadry, łapałeś się do ścisłej dwudziestki.

Szczerze mówiąc nie myślę teraz o kadrze, bo generalnie traktuję ten epizod z reprezentacją tak, jakby za bardzo się nie odbył. Owszem, dostałem powołanie do szerokiej kadry na Ligę Światową, przez trzy tygodnie z trenerem Radosławem Panasem pracowaliśmy w Spale, ale stricte z trenerem Anastasim nigdy nie miałem okazji spędzić chociażby jednego treningu. Fajnie, że był, że przyszedł, zobaczył, czy robimy postępy. Miejmy nadzieję, że będzie przychodził częściej, bo na pewno wszyscy chcielibyśmy się pokazywać z jak najlepszej strony przed takim trenerem i żeby brał też nas pod uwagę, jeżeli będziemy oczywiście grali na odpowiednim poziomie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved