Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Musimy zagrać na sto procent

Piotr Gacek: Musimy zagrać na sto procent

fot. archiwum

- Kiedy mamy dobre przyjęcie, to Paweł Zagumny z piłką może zrobić wszystko. Dlatego zespoły grające przeciwko nam starają się mocno zagrywać. To nie był łatwy mecz, ale takich nie będzie w tym sezonie - przyznaje libero ZAKSY, Piotr Gacek.

Początek spotkania wyśmienity. W pierwszym secie prowadzicie dziesięcioma punktami. Następuje zmiana i rywale dochodzą was na dwa punkty. Podobna sytuacja była w trzeciej partii. Znowu wysokie prowadzenie 15:7, potem kolejna zmiana i Trefl doprowadził do remisu 17:17.

Piotr Gacek: Myślę, że zmiany nie miały na to żadnego wpływy. Po prostu nasza koncentracja spadła. Prowadząc wysoko troszkę zaczęliśmy się bawić na boisku, a nie grać. To spowodowało, że dwa, trzy punkty zawsze przy bezmyślnej grze uciekają, a później z tą koncentracją ciężko wrócić, gdy drużyna przeciwna łapie wiatr w żagle i wszystko zaczyna jej wychodzić.

Sporo krwi napsuł wam Mikko Oivanen, który rozkręcił się w drugim secie. Mocno zagrywał i był skuteczny w ataku.Zespół z Gdańska wyraźnie wzmocnił serwis. Ryzykowali i to przynosiło skutek. Ciężko się przeciwstawić w takim momencie. Dobrze, że w końcówkach zachowaliśmy więcej zimnej krwi i wygraliśmy te partie. Wiadomo, że kiedy mamy dobre przyjęcie, to Paweł Zagumny z piłką może zrobić wszystko. Dlatego zespoły grające przeciwko nam starają się mocno zagrywać. To nie był łatwy mecz, ale zdajemy sobie sprawę, że takich nie będzie w tym sezonie. Każdy zespół może urwać punkty czołówce i na takie pojedynki trzeba się podwójnie koncentrować.

Zaczynacie siatkarski maraton. Spotkania rozgrywać będziecie, co trzy dni. W sobotę zapowiada się niezwykle ciekawa rywalizacja z równie niepokonaną w PlusLidze Resovią Rzeszów. Co możesz powiedzieć przed tym meczem?

Zachęcam kibiców, żeby wypełnili halę po brzegi, bo doping na pewno nam się przyda. A my musimy zagrać na sto procent swoich możliwości. Tak jak w Bełchatowie. Z pełną mobilizacją i koncentracją od pierwszej do ostatniej piłki.

Rozmawiał Grzegorz Łabaj – zaksa.pl

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved