Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Bardzo mało brakowało do zwycięstwa

Michał Winiarski: Bardzo mało brakowało do zwycięstwa

fot. archiwum

Michał Winiarski w meczu w Rzeszowie przeciwko Asseco Resovii zagrał z blokadą na lewej ręce, w której ma złamany palec. Przyjmujący mistrzów Polski mimo tego urazu i ograniczonych nieco możliwości, spisywał się bardzo dobrze, a rywale wcale go nie oszczędzali.

Pomijając wasze problemy zdrowotne, czego zabrakło, żeby pokonać Resovię?

Michał Winiarski: Myślę, że zabrakło dwóch piłek, a właściwie jednej, bo mieliśmy meczbole i naprawdę bardzo mało brakowało do zwycięstwa. Mimo porażki, jesteśmy bardzo zadowoleni z walki i z tego, jak ten mecz wyglądał. Myślę, że mógł się podobać, a wygrał zespół lepszy. Liga jest długa. My się cieszymy, że zagraliśmy w miarę poprawny mecz, bo z Kędzierzynem nie wyglądało to za dobrze. Myślę, że im więcej grania, tym szybciej wrócimy do swojego poziomu.

W pojedynku z Asseco Resovią, mimo blokady na ręce, pokazałeś się z jak najlepszej strony, zwłaszcza w ataku.Atakować, mogę bo lewa ręka jest ze złamanym palcem. Były obawy, że w bloku może mi się coś przytrafić, ale później się już przełamałem i na szczęście nie było piłki, która by mnie trafiła. Pierwszy raz mogę powiedzieć, że na całe szczęście, nikogo nie zablokowałem (śmiech).

Macie za sobą mecze z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovią, dwoma zespołami, które jasno deklarują, że ich celem jest zdobycie mistrzowskiego tytułu. Który z nich jest silniejszy?

Każdy mecz jest inny i ciężko jest powiedzieć. W zeszłym sezonie też przegraliśmy z Resovią i ZAKSĄ. Także wygląda na to, że późno wchodzimy w to granie i miejmy nadzieję, że jak najszybciej złapiemy nasz rytm. Natomiast nie ulega wątpliwości, że zarówno Resovia, jak i ZAKSA, i my, i jeszcze Jastrzębie, mierzą w złoto. Nie wolno też zapominać o zespołach z Bydgoszczy, czy Kielc, bo też potrafią skutecznie grać i są groźne dla każdego. Naprawdę w tym sezonie jest sporo wyrównanych drużyn i przed każdym meczem trzeba być skoncentrowanym na sto procent, żeby nie pogubić punktów.

*Cały wywiad w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved