Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Jastrzębski Węgiel ze srebrnym medalem

KMŚ: Jastrzębski Węgiel ze srebrnym medalem

fot. archiwum

Nie udało się siatkarzom Jastrzębskiego Węgla pokonać Trentino w wielkim finale Klubowych Mistrzostw Świata. Mecz zaczął się dla ekipy trenera Bernardiego dobrze, ale potem dominowała już włoska ekipa. To trzeci tytuł tego zespołu z rzędu.

Pierwsza partia rozpoczęła się od typowej gry punkt za punkt. Włoskiej ekipie udało się odskoczyć tuż przed przerwą techniczną po bloku Emanuele Birarelliego (8:6). Straty szybko wyrównali Michał Łasko i Zbigniew Bartman (8:8), jednak rywale znów zdobyli 2 oczka z rzędu (10:8). Jastrzębianie nie dali rozpędzić się przeciwnikom i ponownie doprowadzili do remisu (11:11). Przy kolejnym remisie (12:12) 3 punkty z rzędu zdobył polski zespół i po kolejnym skutecznym ataku prowadził już (15:12). Przez kilka kolejnych minut różnica pomiędzy zespołami utrzymywała się na poziomie 3 oczek. Jednak jastrzębianom przytrafił się przestój  i po atakach Mateja Kazijskiego, Jana Stokra i Emanuele Birarelliego Trentino wyszło na prowadzenie  (20:19). Od tego momentu walka na parkiecie stała się jeszcze bardziej zacięta. Siatkarze Radostina Stojczewa nie wykorzystali trzech piłek setowych, a po dwóch oczkach z rzędu zdobytych przez Michała Łasko (28:27) setowe szanse otrzymali Jastrzębianie i okazali się skuteczniejsi i wykorzystali trzecią piłkę setową – atak skończył Michał Kubiak (31:29). Niespodziewanie to podopieczni Lorenzo Bernardiego objęli prowadzenie 1:0.

Drugi set na początku był bardzo wyrównany (4:4), ale po asie serwisowym Mateja Kazijskiego na dwa oczka odskoczyło Trentino (6:4). Od tego momentu aż do stanu (11:9) toczyła się gra punkt za punkt. Jednak utytułowany włoski zespół nauczeni doświadczeniem z pierwszej odsłony nie dali się dogonić, włączyli drugi bieg i zdobyli pięć punktów z rzędu (16:9). Do tej zdobyczy walnie przyczynił się Matej Kazijski, który rozbijał jastrzębian swoim serwisem. Zawodnicy Trentino rozpędzali się coraz bardziej powiększając przewagę do ośmiu oczek (12:20). Jastrzębianie nie potrafili znaleźć sposobu na przeciwników, a słabe przyjęcie nie pozwalało im rozwinąć się w ataku. Końcówka seta była czystą formalnością. Drugą partię do końca pociągnął Matej Kazijski zdobywając cztery ostatnie punkty dla swojego zespołu w tej odsłonie.

W trzecim secie szybko dwupunktowe prowadzenie po bloku Mateja Kazijskiego objął zespół z Włoch (2:0) i taki stan rzeczy utrzymywał się na parkiecie do stanu (7:5), kiedy to Trentino zdobyło trzy oczka z rzędu i po autowym ataku ze środka Russella Holmesa objęło już pięciopunktowe prowadzenie (10:5). Jastrzębianie ostro zabrali się za odrabianie strat i po dwóch skutecznych atakach Michała Kubiaka i jednym Zbigniewa Bartmana różnica stopniała do zaledwie dwóch oczek (8:10).  W tym momencie coś się w polskim zespole zacięło. Jastrzębianie zupełnie przestali sobie radzić z przyjęciem zagrywki Osmany Juantoreny, co zaowocowało m.in łatwymi punktami Emanuele Birarelliego i Mateya Kaziyskiego i pozwoliło odskoczyć na dziewięć punktów (17:8). Podopieczni Radostina Stojczewa do końca kontrolowali przebieg tej partii powiększając swoją przewagę nawet do czternastu oczek (24:10), kiedy świetnymi blokami i atakami popisywał się Mitar Djurić. Ostatecznie Trentino wygrało seta po autowej zagrywce Michała Kubiaka.Czwarta partia rozpoczęła się podobnie do dwóch poprzednich. Dwa punkty przewagi szybko zdobyli siatkarze włoskiego zespołu (6:4). Po kilku minutach Trentino prowadziło już wyraźniej i po asie serwisowym Osmany Juantoreny było już 12:7. Podopieczni Radostina Stojczewa, którzy po dwóch punktowych blokach Mitara Djuricia na drugą przerwę techniczną schodzili z wynikiem 16:9 niepodzielnie panowali na boisku, niemal w każdym elemencie. Polacy wydawali się być pogodzeni z porażką i do końca meczu w żaden sposób nie zagrozili przeciwnikom, którzy jeszcze powiększyli przewagę (23:15). Czwartego i jak się okazało ostatniego seta zakończył skutecznym atakiem Mitar Djurić i Klubowe Mistrzostwa Świata zostało już trzeci raz wygrane przez Trentino.

Jastrzębski Węgiel – Trentino BetClick 1:3
(31:29, 16:25, 11:25, 16:25)

Składy zespołów:
Jastrzębski Węgiel:
Łasko (19), Raphael (1), Bartman (11), Kubiak (12), Holmes (6), Bontje (1), Rusek (libero) oraz Gawryszewski (1), Thorton, Nemer (1) i Bozko
Trentino:
Kazijski (20), Birarelli (9), Juantorena (15), Raphael (1), Djurić (13), Stokr (21), Bari (libero) oraz Della Lunga, Sokołow, Brinkman, Collaci i Żygadło

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved