Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Klaudia Kaczorowska: Uciekały nam początki setów

Klaudia Kaczorowska: Uciekały nam początki setów

- Gramy pięć kolejek i czeka nas przerwa, więc każdy chce wypracować sobie jak najlepszą pozycję przed dalszą rywalizacją, każdy zespół walczy o punkty - przyznaje przyjmująca BKS Aluprof Bielsko-Biała, Klaudia Kaczorowska.

Wynik i zdobyte punkty cieszą, ale gra pozostawia jeszcze chyba wiele do życzenia. W pełni zadowolone być nie możecie.

Klaudia Kaczorowska:Trzeba być zadowolonym z wygranych końcówek, ale musimy przeanalizować to, że uciekały nam początki setów. W dodatku z własnych błędów. Musimy to naprawić, bo jeżeli będziemy grali z zespołem, który popełniał będzie mniej błędów niż mielczanki, to może być źle. A kto popełnia mniej błędów, ten wygrywa mecze. Na pewno będziemy nad tym pracować.

No właśnie, z czego wynikały tak słabe początki? W każdym z czterech setów zaczynałyście słabo, w drugiej partii było nawet 0:8. Odrabiałyście później straty, ale początki były bardzo słabe.

Może wynikało to z braku odpowiednie koncentracji. Rzeczywiście słabe były te początki. Miałyśmy problem z dobry rozpoczęciem. Ale z każdą piłką było lepiej. Musimy nad tym mocno popracować.

Spodziewałyście się takiego oporu ze strony Stali Mielec?

Tak. Dziewczyny z Mielca grały wcześniej także turnieje towarzyskie, które oglądaliśmy na wideo. Wiedziałyśmy, że jest to zespół waleczny, mający w składzie dobre środkowe. Na pewno podeszły do tego meczu bardzo zmobilizowane, dlatego było tak ciężko.

Jak się czujesz w Bielsku-Białej?

Bardzo dobrze. Jestem tutaj przez krótki okres czasu, ale póki co dobrze mi się mieszka i trenuje. Jestem zadowolona.

Dwa dni przerwy i kolejne spotkanie w Białymstoku. Sporo kilometrów przed wami, a za tydzień mecz z Muszynianką. To z pewnością trudny okres dla was.

To prawda, łatwo nie będzie, ale każdy zespół ma tak samo. Wszyscy walczą, co pokazują wyniki, jak choćby porażka Muszyny z Piłą, czy niespodzianka w Łodzi. Gramy pięć kolejek i czeka nas przerwa, więc każdy chce wypracować sobie jak najlepszą pozycję przed dalszą rywalizacją, każdy zespół walczy o punkty. My także jednak chcemy uzbierać jak najwięcej „oczek", tak, by móc spokojnie pracować nad kolejnymi elementami wymagającymi poprawy.

źródło: beskidsport.pl