Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Wygrana Legionovii, ale obie drużyny zasłużyły na brawa

PP: Wygrana Legionovii, ale obie drużyny zasłużyły na brawa

Po porażce z Siódemką Legionovia Legionowo w II rundzie z Pucharu Polski odpadły stołeczne spartanki. W Arenie Legionowo podopieczne Tomasza Kamudy uległy rywalkom 1:3. Publiczność żegnała je owacjami na stojąco, ale w kolejnej rundzie zagra Legionovia.

W pierwszej szóstce legionowianek pojawiły się dotąd zawodniczki, które nie miały zbyt wielu okazji do zaprezentowania się na parkiecie. Martę Łukaszewską, etatową atakującą Siódemki zastąpiła jej zmienniczka – Małgorzata Lizińczyk. W pierwszej partii od stanu 2:2 zarysowała się delikatna przewaga spartanek, które po bloku Aleksandry Sikorskiej prowadziły 4:2, a gdy kontrę wykorzystała Izabela Ściborska, trener Lalek poprosił o krótką rozmowę ze swoim zespołem (8:4). Po wznowieniu Małgorzata Plebanek zmniejszyła straty miejscowej Siódemki do dwóch oczek (8:10), ale gdy kolejny czas brał Wojciech Lalek, warszawianki prowadziły już 13:8. Od tego momentu sytuacja na boisku zmieniła się o „180 stopni", a podopieczne Tomasza Kamudy do końca seta zdobyły tylko dwa punkty. Legionowianki błyskawicznie odrobiły straty wypracowując kilkupunktowe przewagę. Gdy z zagrywki „schodziła" powracająca po kontuzji Kinga Bąk, gospodynie prowadziły 15:14, jednak asem w rękawie legionowskiego szkoleniowca okazała się Małgorzata Skorupa. Środkowa zastąpiła w polu serwisowym Katarzynę Jóźwicką, zdobywając zagrywką trzy punkty (24:15). Wynik seta ustaliła Plebanek, która wykorzystała podbitą piłkę przez Annę Sołodkowicz (25:15).

Od początku drugiej odsłony meczu w szeregach Sparty grały Ewelina Polak oraz Magdalena Gryko, wprowadzając sporo świeżości w grę przyjezdnych. Podobnie jak w pierwszym secie, tak i w drugim już po kilku piłkach na kilkupunktowym prowadzeniu były siatkarki Tomasza Kamudy. Cichą bohaterką tego fragmentu gry była Sikorska. Środkowa spartanek najpierw zaatakowała z obejścia, a następnie dwukrotnie blokiem zatrzymała skrzydłowe Siódemki wyprowadzając przyjezdne na 4:1. Tym razem podopieczne Wojciecha Lalka nie dały się rywalkom rozegrać, odrabiając straty przy stanie 5:5, a następnie wychodząc na prowadzenie, którego nie oddały już do końca partii pewnie wygrywając 25:18.

Set numer trzy od początku toczył się pod dyktando siatkarek z Warszawy. Miejscowe tylko raz, po ataku Lizińczyk (6:6) zdołały wyrównać. Siatkarki Sparty skuteczniej, niż w dwóch wcześniejszych partiach, zagrały w ofensywie, opierając siłę ataku na duecie Gryko-Wawrzyniak. Kiedy stołeczne prowadziły siedmioma punktami w pogoń rzuciły się podopieczne Wojciecha Lalka zmniejszając straty ze staniu 13:21 do 22:24. Dobrą passę legionowianek przerwała dopiero kontra Pauliny Głaz, która ustaliła wynik seta na 25:20.

Wygrana w trzeciej odsłonie meczu najwyraźniej uskrzydliła zespół gości, który poczuł szanse na doprowadzenie do tie-break. Wyrównana walka toczyła się przez większość partii, a prowadzenie kilkukrotnie przechodziło z jednej strony na drugą. Oba zespołu popisywały się długimi wymianami w głównej mierze dzięki spartankom, popisującym się wręcz cyrkowymi umiejętnościami w grze obronnej. Dopiero przy stanie 22:19 Siódemka zdołała wypracować kilka punktów przewagi, które błyskawicznie stopniały za sprawą kontr Magdaleny Gryko (24:23). Przyjmująca Sparty miała szansę doprowadzić do remisu, jednak jej atak rozbił się o ręce Małgorzaty Lizińczyk.

Po meczu miała miejsce sytuacja, która rzadko zdarza się na arenach sportowych. Sympatycy Siódemki Legionovia nie tylko dziękowali za wygraną swoim pupilkom, ale brawami na stojąco nagrodzili ambitni i walecznie grające w tym spotkaniu siatkarki Tomasza Kamudy. W III rundzie Pucharu Polski kobiet, Siódemka Legionovia Legionowo w Elblągu zagra w miejscowym Orłem.

Legionovia Legionowo – Sparta Warszawa 3:1
(25:15, 25:18, 20:25, 25:23)

Legionovia: Sołodkowicz (9),Studzienna (16), Bąk (4), Plebanek (11), Lizińczyk (17), Jóźwicka (14),Siwka (libero) oraz Skorupa (1)
Sparta: Dybek (1), Wawrzyniak (21), Głaz (11), Ściborska (4), K. Polak, Sikorska (7), Bulbak (libero) oraz E. Polak (2) i Gryko (10)