Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Siatkarz Wieluń lepszy w Rząśni od Czarnych

PP: Siatkarz Wieluń lepszy w Rząśni od Czarnych

W drugiej rundzie Pucharu Polski los skojarzył ze sobą drużyny Czarnych Rząśnia i Siatkarza Wieluń. W derbach regionu bez większych problemów poradzili sobie spadkowicze z PlusLigi, pewnie wygrywając 3:0. W kolejnej rundzie Siatkarz zagra w Będzinie.

Spotkanie punktowym atakiem z lewego skrzydła rozpoczął Adrian Buchowski . Skuteczne bloki gości i po chwili przewaga Siatkarza wynosiła trzy punkty (6:3). Problemy ze skończeniem ataku przez Buchowskiego dały gościom szansę na kontrach, szansę tę Czarni skrzętnie wykorzystali i doprowadzili do remisu (9:9). Zawodnicy Siatkarza wzmocnili zagrywkę i piłka często wracała, skuteczne kontry Tomczyka i Lecha pozwoliły systematycznie powiększać przewagę. Po potrójnym bloku na skrzydłowym Czarnych było już 22:16. Gra punkt za punkt dała spokojną wygraną w secie drużynie z Wielunia (25:19)

Początek drugiego seta to niewielka przewaga gospodarzy (3:1), która jednak bardzo szybko została zniwelowana przez wielunian. Po asie serwisowym Jarosława Lecha Siatkarz prowadził 6:4. Do stanu 10:8 toczyła się gra punkt za punkt spowodowana psutymi zagrywkami po obu stronach siatki. Goście stawiali szczelny potrójny blok co pozwolił dopisać do ich konta kolejne punkty (13:9). Lech kolejny raz zapunktował zagrywką i było 15:10. Piłki kończone w pierwszych akcjach oraz punktowe bloki sprawiły, że z Czarni stracili ochotę do gry. Set zakończył się pewnym zwycięstwem gości (25:17).

Wydawać by się mogło, że teraz wieluńskim siatkarzom będzie już tylko łatwo i przyjemnie. Nic bardziej mylnego, bowiem już po kilku akcjach o czas zmuszony był poprosić trener Wasilkowski, gospodarze prowadzili 4:1. Po tej przerwie wielunianie zabrali się do roboty, głównie dzięki trudnej zagrywce odrobili straty i wyszli na prowadzenie 8:7. Filip Lipiński, który zasłużył na wyróżnienie w zespole z Rząśni na dystansie całego spotkania, teraz skutecznie atakował i blokował na środku, dzięki czemu cztery kolejne punkty padły łupem gospodarzy (11:8). Dobre ataki na skrzydłach Buchowskiego i Siatkarz obrobił dwa oczka (12:11). Tak jak w poprzednich setach w kluczowym momencie goście załączyli szczelny blok i odjechali rywalom (18:15). Czarni próbowali jeszcze nawiązać walkę jednak grający na co dzień w wyższej klasie rozgrywkowej rywale nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa (25:21).

Czarni Rząśnia – Siatkarz Wieluń 0:3
(19:25, 17:25, 21:25)

Czarni: Woźniak, Gajowczyk, Grabarczyk, Szcześniewski, Strzała, Lipiński, Adamowicz (libero) oraz Kraś i Miarka
Siatkarz: Schamlewski, Tomczyk, Leszczawski, Buchowski, Lech, Kałasz, Siewiorek (libero)