Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: MKS MOS Będzin w kolejnej rundzie Pucharu Polski

PP: MKS MOS Będzin w kolejnej rundzie Pucharu Polski

fot. archiwum

MKS MOS Interpromex Będzin pokonał po czterech setach AZS Nysę, w meczu rozgrywanym w ramach pucharu Polski. W kolejnej rundzie tych rozgrywek podopieczni Rafała Legienia  zmierzą się z wieluńskim Siatkarzem.

Początek spotkania był wyrównany. Pierwsze prowadzenie gospodarze osiągnęli po obronie Michała Potery i atomowym ataku Marcina Kantora (8:7). Skutecznie w bloku grał Mateusz Zarankiewicz i to dzięki niemu MKS MOS Będzin powiększał stopniowo swoją przewagę punktową. Przy stanie 16:10 dla MKS-u o pierwszą przerwę poprosił szkoleniowiec gości – Janusz Bułkowski. Jednak będzinianie w tym secie grali bardzo dobrze blokiem i nawet Piotr Łuka miał problemy z jego sforsowaniem. Gospodarze kontrolowali grę do końca seta, a w końcówce Marcin Kantor dołożył dwa asy serwisowe i set zakończył się wysokim zwycięstwem 25:16.

W drugiej odsłonie goście z Nysy wyszli bardziej skoncentrowani. Dobrymi zagrywkami popisał się Jarosław Pizuński i chcąc przerwać dobrą passę środkowego AZS-u, trener Rafał Legień poprosił o czas. W połowie seta po raz pierwszy na parkiecie pojawił się Adam Łapuszyński, który zmienił Mateusza Zarankiewicza. Było to dobre posunięcie szkoleniowca MKS-u, gdyż zaraz po wejściu Łapuszyński popisał się asem serwisowym. Przewaga gości stopniała tylko do jednego punktu (19:20). Przerwami w grze i zmianami ratował się zespół AZS-u. Jednak set zakończył się tak samo jak poprzedni za sprawą świetnych zagrywek Marcina Kantora. MKS MOS Interpromex Będzin prowadził już 2:0.

Trzecią partię źle zaczęli gospodarze. Nieskutecznie w ataku grali Dzierżanowski i Wójtowicz. Na pozycji rozgrywającego nastąpiła zmiana w zespole MKS-u. Kapitana Dariusza Sygułę zmienił Tomasz Michalak. Jednak goście cały czas wysoko prowadzili 12:6, 14:8, 19:14. Tego prowadzenia Nysa nie oddała już do końca seta i pewnie wygrali tego seta 25:21.Wynik w czwartym secie otworzył Sławomir Szczygieł skutecznym atakiem ze środka. Gra była wyrównana, żaden zespół nie mógł osiągnąć kilkupunktowej przewagi. Będzinianie odskoczyli na 13:11 po błędach w ataku Łukasza Karpiewskiego. Wtedy o czas poprosił Janusz Bułkowski. Po przerwie poza boisko piłkę posłał Pizuński i Kacprzak. Można powiedzieć, że czwartego seta AZS Nysa przegrał na własne życzenie po niewymuszonych błędach. Mecz zakończył Piotr Łuka nieskutecznym atakiem z drugiej linii i gospodarze zwyciężyli tego seta 25:21 i cały mecz 3:1.

W kolejnej rundzie w ramach rozgrywek Pucharu Polski MKS MOS Interpromex Będzin zmierzy się z wieluńskim Siatkarzem.

MKS MOS Interpromex Będzin – AZS Nysa 3:1
(25:16, 26:24, 20:25, 25:21)

Składy zespołów:
MOS Będzin:
Zarankiewicz, Kantor, Wójtowicz, Syguła, Dzierżanowski, Szczygieł, Potera (libero) oraz Michalak, Miller i Łapuszyński
Stal Nysa:
Kacprzak, Łuka, Pizuński, Fijałek, Stancelewski, Karpiewski, Andrzejewski (libero) oraz Jarząbski, Bułkowski i Kęsicki

Zobacz również:
Wyniki Pucharu Polski mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved