Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: AZS Jadar Politechnika zrewanżował się za ligową porażkę

PP: AZS Jadar Politechnika zrewanżował się za ligową porażkę

Jadar AZS Politechnika Radom awansował do kolejnej rundy siatkarskiego Pucharu Polski. Podopieczne Jacka Skroka pokonały we własnej hali AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W ostatnim secie radomianki dosłownie zmiotły rywalki z parkietu.

Zespół z Radomia na inaugurację rozgrywek przegrał po tie-breaku z drużyną KSZO. Nic więc dziwnego, że w pucharowym starciu radomianki chciały się zrewanżować. – Pokonanie Ostrowca poprawiłoby nastroje i dodało jeszcze więcej wiary. Na pewno chcemy zagrać bardzo dobre spotkanie – przekonywał Krzysztof Białczak, drugi trener akademiczek. Zespół Romana Murdzy do spotkania z radomskim Jadarem przystąpił w rezerwowym składzie, m.in. bez dwóch swoich filarów: Aleksandry Król i Laury Tomsi.

Pierwszy set był wyrównany, jednak w końcówce więcej "zimnej krwi" wykazały przyjezdne, które wyszły na prowadzenie 23:21. Wtedy to właśnie trener Jacek Skrok wziął przerwę w grze aby zatrzymać dobrą passę KSZO. Przy piłce setowej dla KSZO, błąd popełniły radomianki posyłając piłkę w aut. Początek drugiej odsłony nie zapowiadał poprawy gry radomianek, które przegrywały już 0:3 i 1:4. Kąśliwe zagrywki oraz skuteczna gra w ataku doprowadziły do przełamania, gospodynie wyszły na prowadzenie 7:5. Do stanu 16:13 rywalizacja na boisku była wyrównana, jednak później w ataku brylowały już tylko gospodynie, które za sprawą ataku zer skrzydła Karoliny Michalskiej wygrały seta 25:16.

Dobra komunikacja rozgrywającej Natalii Karbowskiej z Iwoną Lachowską zaowocowała w kolejnej partii. Przez całą odsłonę radomianki kontrolowały przebieg gry i nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele. Czwarty set rozpoczął się dobrze dla akademiczek z Ostrowca, jednak wyrównana gra nie toczyła się długo. Skuteczne w ataku i ambitne w obronie akademiczki z Radomia pozwoliły zdobyć rywalkom tylko 13 punktów. W kolejnej rundzie Pucharu Polski radomianki zmierzą się z Armaturą Eliteski AZS Kraków.

Jadar AZS Politechnika Radom – AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(22:25, 25:16, 25:19, 25:13)

Jadar AZS: Karbowska, Hawryła, Lachowska, Sekutowska, Michalska, Kijakova, Jagodzińska (libero) oraz Natanek, Grzelak i Ciesielska
AZS KSZO: Słonecka, Nowakowska, Lisiecka, Bernatovich, Vinahradava, Kosiorowska, Soja (libero) oraz Świerszcz, Chmiel i Stefańska