Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga po trzech kolejkach

Młoda Liga po trzech kolejkach

Po trzech kolejkach Młodej Ligi już tylko trzy zespoły mogą pochwalić się mianem „niepokonanych". Są to drużyny z Bydgoszczy, Bełchatowa oraz z Częstochowy, które zajmują odpowiednio trzy pierwsze miejsca w ligowej tabeli.

Młodzi częstochowianie wzięli rewanż za porażkę swoich starszych kolegów z kielczanami, pokonując „Farciarzy” w tie-breaku. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, lecz ich przeciwnicy szybko wzięli się do pracy, odrobili straty i rozstrzygnęli seta numer jeden na swoją korzyść. Kolejne dwie partie były niezwykle zacięte, o czym świadczy fakt, iż były grane na przewagi. W czwartej odsłonie meczu jednakże bezsprzecznie brylowali częstochowianie. Ich dobra postawa przeniosła się jednak na tie-breaka. Kielczanie grali w nim znakomicie i mieli już nawet piłkę meczową (14:11), gdy gospodarze zabrali się za odrabianie strat, w efekcie czego losy spotkania ważyły się do samego końca. Ostatecznie więcej „zimnej krwi” zachowali siatkarze spod Jasnej Góry i to oni zapisali kolejne zwycięstwo na swoim koncie.

AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa – Fart Kielce 3:2
(22:25, 29:27, 26:28, 25:19, 17:15)

Trzecią porażkę odniósł w tym sezonie zespół AZS-u Indykpol Olsztyn. Siatkarze z Warmii ulegli na wyjeździe warszawianom, dla których triumf nad olsztynianami był zarazem pierwszym ligowym zwycięstwem. Spotkanie było bardzo nierówne i „szarpane”. Raz w jednej partii wysoko triumfowała jedna z ekip, by za chwilę, w kolejnym secie, ponieść dotkliwą porażkę. Decydująca, piąta odsłona pojedynki padła jednak łupem stołecznych siatkarzy, z postawy których niezwykle zadowolony był trener, Krzysztof Felczak.

AZS Politechnika Warszawska – Indykpol AZS Olsztyn 3:2
(25:22, 15:25, 25:12, 22:25, 15:12)

Kolejny tie-break został rozegrany w Rzeszowie. Gospodarze musieli uznać w nim wyższość bełchatowian. Całe spotkanie stało na wysokim, równym poziomie – grały w nim w końcu dwie najlepsze ekipy ubiegłego sezonu. Najwięcej emocji i dramaturgii zapewnił kibicom tie-break, który rozstrzygnął się po długiej i niezwykle zaciętej grze na przewagi.

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 2:3
(29:27, 25:21, 22:25, 20:25, 21:23)

Świetne spotkanie przeciwko Treflowi Gdańsk rozegrali kędzierzynianie. Zawodnicy ZAKSY rozpoczęli potyczkę z wysokiego C, popisując się wysoką skutecznością w ataku oraz szczelnym blokiem, na co recepty nie mogli znaleźć ich rywale. Gdańszczanie jedynie w drugiej partii podjęli rękawicę i postawili gospodarzom meczu twarde warunki. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż w kolejnym secie kędzierzynianie ponownie kontrolowali przebieg gry, pewnie zmierzając po zwycięstwo w całym pojedynku.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lotos Trefl Gdańsk 3:0
(25:10, 30:28, 25:20)

Bydgoszczanie przez rozgrywki Młodej Ligi idą jak burza – dotychczas wygrali wszystkie swoje spotkania. W trzeciej kolejce pokonali młodych jastrzębian, nie tracąc przy tym choćby seta. Siatkarze Delecty rozegrali bardzo dobre spotkanie, brylowali w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, popełniając przy tym śladowe ilości błędów własnych. Z tak dysponowanymi rywalami nie potrafili poradzić sobie młodzi jastrzębianie, dla których była to już druga porażka w sezonie.

Delecta Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 3:0
(25:17, 25:20, 25:20)