Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Niewiele brakowało, byśmy stracili punkty…

Krzysztof Stelmach: Niewiele brakowało, byśmy stracili punkty…

- Rywalizacja z ZAKSĄ dała moim zawodnikom wiele cennego doświadczenia - przyznał po porażce w Kędzierzynie-Koźlu Grzegorz Ryś. - Dzisiaj niewiele brakowało do tego byśmy oddali cenne oczka - zauważył trener ZAKSY, Krzysztof Stelmach.

Na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli:

Grzegorz Łomacz (kapitan Lotosu Trefl Gdańsk): – Gratuluję drużynie przeciwnej zwycięstwa. Niestety, nie udało nam się urwać rywalowi nawet jednego punktu, to kolejny mecz, w którym nie zdobywamy punktów. Cieszy jedynie to, że walczyliśmy do końca i nie poddaliśmy się. W kolejnych pojedynkach musimy powalczyć o cenne oczka.

Guillaume Samica (przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, zastąpił kapitana Pawła Zagumnego): – Za nami bardzo trudne spotkanie. Mieliśmy dobre momenty, ale także było sporo złych momentów w rywalizacji z Lotosem Gdańsk nasza gra falowała. Uważam, że taki pojedynek może być dobrą lekcją przed meczem z Resovią Rzeszów. Cieszę się, że mogłem zagrać z moim przyjacielem Grześkiem Łomaczem, któremu życzę sukcesów w dalszej grze.

Grzegorz Ryś (szkoleniowiec Lotosu Trefl Gdańsk): – Był to mecz, w którym było zarówno sporo walki, jak i sporo przestojów. Oba zespoły mają wiele elementów do poprawy. W pierwszym secie nasza gra wyglądała źle. Dopiero w drugiej połowie seta nasza gra się poprawiła. Mimo porażki w tym secie, dobra postawa przełożyła się na kolejną partię, którą udało nam się wygrać. Niestety w naszym zespole brakuje zgrania, co w dzisiejszym meczu było widoczne i przyczyniło się do niepowodzenia w trzeciej i czwartej odsłonie. Ten ostatni set był dobry w wykonaniu obydwóch zespołów, była to taka twarda gra. Rywalizacja z ZAKSĄ dała moim zawodnikom wiele cennego doświadczenia, które mam nadzieję zaprocentuje w najważniejszych dla nas pojedynkach.

Krzysztof Stelmach (szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): – Nawiąże do spraw mentalnych i koncentracji mojej drużyny. To drugie spotkanie, kiedy nie podchodzimy do meczu całkowicie skoncentrowani. Porównując rywalizację ze Skrą Bełchatów do pojedynków z Fartem Kielce i Lotosem Gdańsk widzę, że zawodnicy więcej uwagi poświęcają spotkaniom z mocniejszymi zespołami. Jeżeli nadal będziemy tak podchodzić do meczów, to prędzej czy później stracimy punkty z teoretycznie słabszymi rywalami. W naszej lidze nie ma słabych drużyn, także nie wolno nam podchodzić tak do meczów. Kiedy rywal zauważy, że niej jesteśmy wystarczająco skoncentrowani to to wykorzysta Myśląc o najwyższych celach nie możemy sobie na takie coś pozwolić. Dzisiaj niewiele brakowało do tego byśmy oddali cenne oczka. Życzyłbym sobie, żeby w kolejnych pojedynkach nasza koncentracja była na odpowiednim poziomie.

Kolejne spotkanie i kolejna wygrana. Każdy mecz będziecie wygrywać?

Wojciech Kaźmierczak:Nie wiem czy uda nam się wygrać wszystkie pojedynki, ale na pewno tego byśmy chcieli. Wygrana każdego meczu zbliżyła by nas do celu, który sobie wyznaczyliśmy. Naszym celem jest wygrywanie każdego spotkania i zdobywania cennych punktów. Jeżeli będziemy to realizować to wszystko będzie dobrze. Udało nam się wygrać z drużyna z Gdańska 3:1. Był to ciężki mecz, ale najważniejsze że 3 punkty zostają w Kędzierzynie-Koźlu.

Meczu z Treflem Gdańsk był dosyć specyficznym widowiskiem. Gra obu zespołów falował, było wiele przestojów. Co spowodowało, że to właśnie ZAKSA wygrała?

Zawodnicy z Gdańska dużo ryzykowali, to przynosiło efekt, natomiast w końcówkach to my, zachowaliśmy więcej spokoju i popełnialiśmy mniej błędów dlatego wygraliśmy mecz.

Już w sobotę czeka was kolejny ciężki pojedynek z drużyną z Rzeszowa…

Zgadza się, w sobotę czeka nas kolejne ciężkie starcie. Tym bardziej, iż mamy mało czasu na odpoczynek, bo następny mecz już za 3 dni. Na pewno łatwo nie będzie nam się grało z Rzeszowem. Musimy wyeliminować błędy, by w kolejnych spotkaniach było ich jak najmniej.