Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W. Kawka: Podział punktów w meczu był jak najbardziej słuszny

W. Kawka: Podział punktów w meczu był jak najbardziej słuszny

fot. archiwum

- To, że mecz z Pałacem będzie trudny każdy dobrze wiedział. Pierwszy mecz u siebie zawsze się gra ciężko. Podział punktów w tym meczu jest jak najbardziej zasłużony - podsumował spotkanie trener Dąbrowianek, Waldemar Kawka.

Magdalena Mazurek (kapitan Pałacu Bydgoszcz): – Gratuluję zespołowi z Dąbrowy Górniczej zwycięstwa, my cieszymy się z tego jednego punktu. Przed meczem wiedziałyśmy, że nie jesteśmy faworytkami tego spotkania. Cieszy nas fakt, że walczyłyśmy i mamy w zespole dużo dziewczyn, które pierwszy raz grały w PlusLidze Kobiet i wytrzymały tę presję, to napięcie i stres. Gdybyśmy popełniły trochę mniej błędów własnych w tie-breaku i gdybyśmy miały trochę więcej szczęście to wynik mógłby być inny. My mamy nad czym pracować i zweryfikujemy wszystko na odprawach.

Magdalena Śliwa (kapitan MKS Dąbrowa Górnicza): – Cieszę się ze zwycięstwa, gdyż jest ono ważne na początku rozgrywek. Dzisiaj zagrałyśmy dosyć nerwowo i to już się więcej nie powtórzy. Przeciwnik postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę i zagrał dobre spotkanie. Cieszę się, ze przy naszej słabszej grze potrafiłyśmy odnieść zwycięstwo, ponadto każda z nas miała w nim udział. Dziewczyny, które zaczynały mecz w kwadracie, weszły na boisko i przyczyniły się do zwycięstwa.

Rafał Gąsior (trener Pałacu Bydgoszcz): – Gratuluję zwycięstwa drużynie z Dąbrowy Górniczej. My bardzo obawialiśmy się tego meczu. MKS jest drużyną bardzo silną, aspirującą do gry o najwyższe cele. Ponadto w Dąbrowie Górniczej jest bardzo dobra publiczność. Cieszymy się z jednego punktu ponieważ jesteśmy po przebudowie zespołu. Dla nas każdy mecz będzie jeszcze trudniejszy, mamy materiał i wiemy nad czym mamy pracować.Waldemar Kawka (trener MKS Dąbrowa Górnicza): – Dziękuję za gratulacje, jednocześnie chciałbym pochwalić drużynę z Bydgoszczy za postawę w dzisiejszym meczu. Byłem pod wrażeniem gry Pałacu. Cieszę się, że moja drużyna po słabym czwartym secie pokazała charakter. Mam nadzieję, ze przełoży się to na kolejne mecze i będziemy dobrze grać. To, że mecz z Pałacem będzie trudny każdy dobrze wiedział. Pierwszy mecz u siebie zawsze się gra ciężko, oczekiwania także były duże. Pomimo tego, że mamy bardziej doświadczone zawodniczki niż Pałac, w naszych poczynaniach widać było nerwowość. Im dłużej graliśmy, tym bardziej była ona widoczna. Podział punktów w tym meczu jest jak najbardziej zasłużony.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved