Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Sopocianki zwyciężyły za 3 punkty w Białymstoku

PlusLiga Kobiet: Sopocianki zwyciężyły za 3 punkty w Białymstoku

Mecz otwarcia PlusLigi Kobiet przebiegł pomyślnie dla sopocianek. Siatkarki Trefla najwięcej problemów miały w trzeciej partii, przez którego większą część prowadziły białostoczanki. Końcówka należała jednak do podopiecznych trenera Chiappniego.

Trener Wiesław Czaja przed spotkaniem miał dwa znaki zapytania, jeżeli chodzi o wyjściowy skład swego zespołu. Zastanawiał się, czy grą drużyny powinna pokierować Ewa Cabajewska, czy też postawić na Lucie Muhlsteinovą. Druga niewiadomą było, kogo obok Aleksandry Kruk wystawić na przyjęciu.

Ostatecznie szkoleniowiec w pierwszym przypadku postawił na Czeszkę, w drugim na Jelenę Kowalienko. Obie już na początku spotkania pokazały się z dobrej strony. Rosjanka zdobyła dwa pierwsze punkty dla ekipy z Białegostoku w nowym sezonie. Szybko do głosu zaczęły jednak dochodzić siatkarki z Sopotu. Ataki srebrnej medalistki niedawnych mistrzostw Europy, Niemki Małgorzaty Kożuch, czy też brązowej Turczynki Neriman Ozsoy raz za razem lądowały w boisku. Spustoszenie w szeregach AZS-u siała też Ewelina Sieczka. Z dokładnym przyjęciem jej zagrywki miały problem gospodynie. Szybko więc ze stanu 10:10 zrobiło 10:18 i było już w zasadzie po pierwszym secie.  – Wygrana w pierwszym secie przyszła nam niezwykle łatwo, ale potem nie było już tak kolorowo – przyznała rozgrywająca Atomu, Izabela Bełcik.

Dwie kolejne partie miały już rzeczywiście zdecydowanie inny przebieg. W drugim secie białostoczanki nie zaliczyły już niezrozumiałego przestoju i do końca konfrontacji miały szansę na zwycięstwo. W decydującym momencie popełniały jednak proste błędy. Kilkakrotnie piłka wpadała między kilka zawodniczek AZS-u, a żadna z nich do niej nie ruszała. – Była lepsza gra z naszej strony, ale zabrakło nam szczęścia, a ono jest potrzebne, grając z zespołem naszpikowanym samymi gwiazdami – stwierdza kapitan AZS-u Joanna Szeszko.

Największe emocje były w trzecim i zarazem ostatnim secie. Na środku siatki brylowała Dominika Kuczyńska. Białostocka środkowa raz za razem zatrzymywała, czy to Kożuch, czy Ozsoy. Z przebiciem piłki na drugą stronę siatki nie mogła sobie poradzić również wprowadzona na boisko doświadczona Dorota Świeniewicz. Gospodynie prowadziły już 16:10. Niestety potem wyglądało tak, jakby zostały na przerwie technicznej, gdyż punkt za punktem zaczęły zdobywać zawodniczki z Sopotu. Szczególnie skuteczna była Ozsoy i już po kilku minutach Atom prowadził 18:16. Co prawda nie był to koniec emocji w tym secie, ale i tak ostatecznie górą były przyjezdne.  – Mimo porażki ten mecz był dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami – uważa Szeszko.

Komplementów białostockiej drużynie nie szczędziła tak Bełcik, jak też opiekun Atomu Alessandro Chiappini. – Chciałbym pogratulować rywalkom, rozegrały naprawdę dobry mecz – oceniał szkoleniowiec ekipy z Sopotu. – Co nam po komplementach, skoro nasze konto punktowe jest zerowe – stwierdził trener Czaja. – Była ogromna szansa, żeby ugrać seta, dwa, może nawet wygrać. Niestety przytrafiły nam się dwie kiepskie serie, w pierwszym i trzecim secie, kiedy rywalki zdobywały punkt za punktem. Mimo że przegraliśmy w trzech setach to wcale nie było jednak tak, że zespół z Sopotu dominował w tym spotkaniu.

MVP spotkania: Małgorzata Kożuch

*Autor: Tomasz Piekarski