Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mauro Masacci: Po takim meczu trudno mówić o siatkówce

Mauro Masacci: Po takim meczu trudno mówić o siatkówce

fot. archiwum

Po pewnym triumfie nad Budowlanymi Łódź trener gwardzistek stwierdził, że wygrana go bardzo cieszy, jednak sezon jest jeszcze długi i o niczym ona nie świadczy. Natomiast trener łodzianek Mauro Masacci nie szczędził krytyki w stronę swoich zawodniczek.

Trener Impel Gwardii Wrocław Rafał Błaszczyk nie okazywał za bardzo radości po wtorkowym meczu, bardzo chłodno ocenił pewną wygraną swoich podopiecznych. – Właśnie tak jak dzisiaj wyglądają mecze w siatkówce, kiedy jeden zespół robi wszystko dobrze, a drugiemu nic nie wychodzi. Ja oczywiście się bardzo cieszę ze zwycięstwa i gratuluję swojemu zespołowi, że tak dobrze rozpoczął ten sezon. Jednak absolutnie stąpamy twardo po ziemi. To jest co prawda wygrana za trzy punkty, ale teraz się cieszymy. Natomiast od jutra przygotowujemy się do następnego, bardzo trudnego dla nas spotkania z Bydgoszczą – powiedział szkoleniowiec wrocławianek.

Trener odniósł się także do postawy swojej podopiecznej – kapitan zespołu Katarzyny Mroczkowskiej, która została MVP tego spotkania. – Gratuluję Kasi Mroczkowskiej otrzymania nagrody dla najlepszej zawodniczki meczu. Mając w składzie taką siatkarkę, Marta Haładyn rozdzielając piłki, nawet w ciężkich sytuacjach może czuć się pewnie, bo Kaśka ma to do siebie, że nawet w trudnych chwilach potrafi znaleźć sposób, żeby zdobyć punkt – stwierdził. Sama zawodniczka również bardzo skromnie podsumowała występ swój i koleżanek. – Bardzo się cieszymy z tak udanej inauguracji ligi. Lepszego początku sezonu nie mogłyśmy sobie wymarzyć. Chciałybyśmy aby takich spotkań było więcej i żeby dobra passa się jak najdłużej utrzymywała – zaznaczyła Mroczkowska.

We wtorkowym spotkaniu w zespole Impel Gwardii Wrocław zadebiutowała amerykańska środkowa – Arielle Wilson, która okazała się murem nie do przejścia dla łodzianek. Dodatkowo zawodniczka zdobyła obok Mroczkowskiej najwięcej punktów w szeregach gospodyń – 14. – Mamy trzy bardzo młode środkowe, nawet bardzo młode jak na tą ligę. Arielle to jest typowo ofensywna zawodniczka, pokazała to dzisiaj. Najważniejsze, że nasza rozgrywająca potrafi ją dobrze obsłużyć i ma do niej zaufanie. Cieszę się że było w jej wykonaniu w tym spotkaniu kilka niezłych akcji, ale tego od niej oczekujemy. Amerykanka zagrała po prostu swoje – podsumował na koniec postawę swojej siatkarki Rafał Błaszczyk.Z kolei nowy szkoleniowiec zespołu z Łodzi Mauro Masacci, który pewnego czasu sprawował nawet obowiązki pierwszego selekcjonera żeńskiej kadry, dość krytycznie odniósł się do gry swoich podopiecznych we wtorek we wrocławskiej Orbicie. Przyznał, że ciężko w takich sytuacjach nawet rozmawiać o siatkówce, bo według niego łodzianki nie grały w siatkówkę. Jednak całą odpowiedzialność za tą klęskę Włoch wziął na własne barki. – Jeżeli zespół gra tak źle jak my dzisiaj, to ciężko jest w ogóle mówić o siatkówce. Absolutnie nic w naszej grze nie funkcjonowało w tym meczu, nic. To, że tak dzisiaj zagraliśmy jest w pełni moją winą. Zawsze jest tak, że gdy zespół gra tak fatalnie to odpowiedzialny za to jest szkoleniowiec, i tak jest w tym przypadku. W zespole nie mamy co prawda gwiazd, ale posiadamy wiele bardzo dobrych zawodniczek, jednak jeżeli każda z nich nie zagra na przyzwoitym poziomie od razu odbija się to na wyniku całej drużyny. Mam swoje przemyślenia co do tego dlaczego dzisiaj tak źle zagraliśmy. Nie będę się tym jednak z nikim dzielił, to usłyszą tylko moje zawodniczki – powiedział debiutujący we wtorek na stanowisku pierwszego trenera zespołu Budowlanych Mauro Masacci na pomeczowej konferencji.

Będąca również obecna na spotkaniu z dziennikarzami kapitan zespołu z Łodzi Joanna Mirek nie znalazła słów na podsumowanie poczynań swojej drużyny i postanowiła tylko przeprosić wszystkich, którzy na nie liczą. – Cóż można po takim meczu powiedzieć? Ja ze swojej i myślę, że też ze strony dziewczyn, chciałam przeprosić naszych kibiców i sponsorów za dzisiejszą postawę. Sądzę, że to będzie najlepszy mój komentarz do tego meczu – skwitowała krótko wielokrotna reprezentantka Polski.

Autor: Michał Żyrek

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved