Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Zdecydowana przewaga jastrzębian w niemal każdym elemencie

KMŚ: Zdecydowana przewaga jastrzębian w niemal każdym elemencie

W spotkaniu ze Spartans Vancouver jastrzębianie bardzo dobrze zaprezentowali się w polu serwisowym, wypracowując dodatkowo przewagę w elemencie ataku. Kanadyjczycy przy stabilnej grze w bloku popełnili aż 23 błędy własne.

Właśnie dystans w punktach oddanych rywalom po błędach własnych najlepiej potwierdza dystans dzielący obie ekipy. W całym, trzysetowym spotkaniu podopieczni Lorenzo Bernardiego popełnili osiem punktów, podczas gdy siatkarze z Kanady w ten sposób oddali swoim rywalom aż 23 ‘oczka’.

Podobnie jak w meczu z Zenitem Kazań najmocniejszym punktem zespołu z Jastrzębia-Zdroju w rywalizacji z Kanadyjczykami był Michał Łasko. Atakujący jastrzębian zakończył spotkanie z wynikiem 17. ‘oczek’ na koncie, lider swojego zespołu na 30 szans w ataku efektywnym zagraniem zakończył 16 akcji uzyskując notę za skuteczność na poziomie 53%. Pod względem ilości zdobytych punktów gorzej zaprezentowali się przyjmujący czwartego zespołu poprzedniej Ligi Mistrzów, grający tylko w dwóch pierwszych partiach Zbigniew Bartman atakował ze skutecznością na poziomie 36%, trzy ‘oczka’ w 11. próbach zdobył drugie z pary jastrzębskich przyjmujących – Ashlei Nemer uzyskując wynik – 27%. Największym wsparciem dla atakującego ekipy Bernardiego był zdobywca 11. punktów – środkowy Russell Holmes, atakujący z 50%-efektywnością. Rezultat zespołowy siatkarzy ze Śląska był nieznacznie niższy, jastrzębianie na 87 ataków zdobyli 39 punktów, prezentując skuteczność na poziomie 45%. Po drugiej stronie siatki efektywność zagrań rywali jastrzębian wynosiła ok. 41%. Najlepiej punktujący z Kanadyjczyków – Bradley Kufske – zdobył 11 ‘oczek’ przy skuteczności na poziomie 57%.

Przy mniejszej efektywności w ataku podopieczni Bena Josephsona wypracowali sobie przewagę w elemencie bloku. Na przestrzeni całego meczu Kanadyjczycy zatrzymywali jastrzębskich atakujących dziesięciokrotnie, przy 7. punktach zdobytych w tym elemencie przez podopiecznych trenera Bernardiego. Najwięcej punktów Kanadyjczycy odnotowali w partii trzeciej, kiedy to sześciokrotnie po atakach jastrzębian piłka spadała w pole po stronie siatkarzy ze Śląska. Jastrzębscy atakujący najczęściej mieli problemy z przebiciem się przez blok Brandena Schmidta, który zakończył spotkanie z wynikiem 4. punktów zdobytych w tym elemencie. Swojego kolegę z zespołu wspierali Lucas Van Berkel i Bradley Kufske, zdobywcy odpowiednio trzech i dwóch ‘oczek’ za grę w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W szeregach Jastrzębskiego Węgla najczęściej, bo trzykrotnie, rywali na siatce powstrzymywał Russell Holmes, dwa punkty do ogólnego dorobku zespołu dodał Michał Łasko, po jednym ‘oczku’ Vinhedo i Bartosz Gawryszewski.

Po raz kolejny pożądane efekty przyniosło ryzyko podejmowane w polu serwisowym. Podopieczni Lorenzo Bernardiego bezpośrednio z zagrywki zdobyli osiem punktów, przy tylko dwóch ‘oczkach’ Kanadyjczyków. Liderem swojego zespołu, również uwzględniając zagrywki punktowe, był Michał Łasko. Atakujący jastrzębian zakończył mecz z dwoma asami serwisowymi na koncie. Po jednym punkcie zdobyli: Vinhedo, Nemer, Gawryszewski, Holmes i Bozko. Po drugiej stronie siatki najwięcej problemów przyjmującym Jastrzębskiego Węgla sprawił duet Van Berkel – Thiessen.Przy dobrym serwisie jastrzębian nienajlepiej wyglądał procent idealnego przyjęcia Spartans Vancouver. Podopieczni trenera Josephsona na 69 odbieranych piłek popełnili 7 bezpośrednich błędów własnych, prezentując przyjęcie na średnim poziomie 33%, z czego perfekcyjny odbiór wynosił tylko 14%. Podopieczni trenera Bernardiego przy 46. zagraniach rywali popełnili tylko 2 błędy, uzyskując wynik 50% w przyjęciu i 26% za perfekcję w tym elemencie. Indywidualnie najwyższa notę uzyskał Paweł Rusek, którego wynik utrzymywał się na poziomie 71% (29% przyjęcia idealnego). Statystyki zespołowe jastrzębian z pewnością zawyżył także Luciano Bozko, kończący spotkanie z 62%-skutecznością.

      Jastrzębski Węgiel              Spartans Vancouver
Punkty:
1. Michał Łasko 17 pkt 1. Bradley Kufske 11 pkt
2. Russell Holmes 11 2. Nick Del Bianco 8
3. Zbigniew Bartman 6 3. Lucas Van Berkel 7
Atak:
1. Michał Łasko 13 pkt 1. Bradley Kufske 9 pkt
2. Russell Holmes 7 2. Nick Del Bianco 8
3. Zbigniew Bartman 5 3. Derek Thiessen 4
Blok:
1. Russell Holmes 3 pkt 1. Branden Schmidt 4 pkt
2. Michał Łasko 2 2. Lucas Van Berkel 3
3. Bartosz Gawryszewski 1 3. Bradley Kufske 2
Zagrywka:
1. Michał Łasko 2 pkt. 1. Lucas Van Berkel 1 pkt
2. Raphael Margarido 1 2. Derek Thiessen 1
3. Bartosz Gawryszewski 1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved